Reklama

Obradowali na wysokim szczeblu

W czwartek, 30 marca w Korczowej odbyło się spotkanie ministrów ds. transportu z Europy, Ameryki Północnej i Azji w ramach „Dialogu Wysokiego Szczebla dla Ukrainy”. Wśród 27 delegacji znaleźli się m.in. ministrowie Ukrainy, Szwecji, Czech, Słowacji, Łotwy, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Podczas dwudniowej konferencji „Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy.  Łącząc Ukrainę z Europą i światem – Odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw", delegacje mogły zapoznać się z aktualną sytuacją na granicy.

Zostały też im przedstawione rozwiązania usprawniające odprawę osób i towarów oraz co ważne po 24 lutego 2022 – zasady pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Polską stronę reprezentowali m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego mł. insp. Aneta Lechowicz.

Reklama


fot.KAS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama