W czwartek, 30 marca w Korczowej odbyło się spotkanie ministrów ds. transportu z Europy, Ameryki Północnej i Azji w ramach „Dialogu Wysokiego Szczebla dla Ukrainy”. Wśród 27 delegacji znaleźli się m.in. ministrowie Ukrainy, Szwecji, Czech, Słowacji, Łotwy, Norwegii i Wielkiej Brytanii.
Podczas dwudniowej konferencji „Dialog Wysokiego Szczebla dla Ukrainy. Łącząc Ukrainę z Europą i światem – Odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw", delegacje mogły zapoznać się z aktualną sytuacją na granicy.
Zostały też im przedstawione rozwiązania usprawniające odprawę osób i towarów oraz co ważne po 24 lutego 2022 – zasady pomocy humanitarnej dla Ukrainy.
Polską stronę reprezentowali m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego mł. insp. Aneta Lechowicz.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze