Reklama

Obywatel Mołdawii zmienił nazwisko, a Nepalczycy pracowali nielegalnie

04/02/2025 17:47

Do zdarzeń doszło w czwartek, 30 stycznia. Działania prowadzili funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Sanoku.

Pierwsze ujawnienie miało miejsce podczas kontroli drogowej ukierunkowanej na przeciwdziałanie nielegalnej migracji w Lipowicy. Mundurowi wytypowali do kontroli pojazd prowadzony przez 26-letniego obywatela Mołdawii. Jak się okazało mężczyzna zmienił swoje nazwisko, ponieważ wcześniej, polska Straż Graniczna wydała mu zobowiązanie do powrotu w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy i pobytem w RP.

Fortel się jednak nie udał i tym razem mundurowi zatrzymali cudzoziemca i wydali mu zakaz wjazdu do strefy Schengen na 5 lat. Decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców i zostanie przekazany bezpośrednio do Mołdawii.

Reklama

W powiecie brzozowskim natomiast przeprowadzono kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców pracujących w tartaku.

Podczas działań, przy pracy zastano między innymi 20- i 33-letniego Nepalczyka. Jak się okazało, Azjaci przebywali na terytorium Polski nielegalnie. Posiadali jedynie chorwackie wizy, które nie uprawniają do wjazdu, pobytu i pracy w RP. Cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu. Mundurowi prowadzą dalsze sprawdzenia w ramach kontroli legalności powierzenia pracy przez pracodawcę, który zapewne także poniesie konsekwencje w tym zakresie

Reklama

– przekazał por. SG Piotr Zakielarz, Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama