Reklama

Obywatele Ukrainy oczekiwali na Turków. Wszyscy zatrzymani

17/12/2021 07:33

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 22 organizatorów nielegalnego przekraczania granicy.

Niedawno na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez funkcjonariuszy z placówki w Medyce. Patrol wyposażony w kamery termowizyjne zauważył samochód podjeżdżający w rejon granicy. Już po kilku minutach mundurowi przystąpili do legitymowania.

Nissanem na polskich numerach rejestracyjnych podróżowało troje obywateli Ukrainy, kobieta (31 l.) i dwóch 34-letnich mężczyzn. Ustalono, że cudzoziemcy legalnie przebywają w Polsce.

Jak się wkrótce okazało, ich pobyt w rejonie granicy nie był przypadkowy. Niemalże w tym samym czasie ukraińskie służby graniczne zatrzymały po swojej stronie dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni zamierzali pieszo przekroczyć granicę do Polski.

Zatrzymani obywatele Ukrainy przyznali się do zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Za przerzut i transport na zachód Europy mieli zainkasować po tysiąc euro od każdego imigranta.

Dobrowolnie poddali się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Zostali zobowiązani do powrotu na Ukrainę oraz otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na najbliższe 5 lat.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości