Reklama

Ocalają od zapomnienia [ZDJĘCIA]


Dwie uczennice Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu znalazły się w gronie laureatek III edycji Konkursu Fotograficznego „Ocalić od zapomnienia – II wojna światowa w naszym regionie”, który został zorganizowany przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.


Komisja konkursowa oceniła w ramach tegorocznej edycji 60 prac. Kinga Fiałkiewicz z klasy 3b zajęła 1. miejsce, a Julia Grochoła z klasy 1a – 3. miejsce. 9 czerwca br. licealistki z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, któremu dyrektoruje ks. Grzegorz Delmanowicz, uczestniczyły w uroczystości wręczenia nagród w Archiwum Państwowym w Rzeszowie[paywall]. W czasie otwarcia wystawy wyróżnionych prac Kinga podzieliła się z zebranymi w audytorium swoimi refleksjami związanymi z wyborem tematu i przygotowaniem fotografii.

– Nasze licealistki zagrały także w najnowszą grę planszową przygotowaną przez Archiwa Państwowe pod wspólnym hasłem „Jeszcze jedno lato 1914 – 1918” oraz wcieliły się w rolę członków rodziny zamieszkującej zabór austriacki i próbowały przetrwać pierwszą wojnę światową

Reklama

– powiedział dumny dyrektor PKLO. Warto dodać, iż opiekunem merytorycznym uczennic jest nauczycielka historii w liceum Paulina Sawa.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/07/2025 11:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama