Darmowe usługi fryzjerskie, kosmetyczne i profesjonalny make up, a do tego okazja do przemierzenia peruk oraz występ artystyczny i poczęstunek. To wszystko przygotowano dla pacjentek onkologicznych w ramach kolejnej odsłony akcji „Piękna w chorobie”.
Kolejny raz Stowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” w partnerstwie z Wojewódzkim Szpitalem im. św. Ojca Pio w Przemyślu organizuje w Przemyślu akcję „Piękna w chorobie”, by przekonać pacjentki, że w walce z nowotworem niezwykle ważne są: pozytywna motywacja, wiara w siebie i optymizm. Startuje ona kilka dni po święcie kobiet – dokładnie 11 marca.
– W czasie chemioterapii często zapominamy o wyglądzie, który może w prosty sposób podnieść nas na duchu, dodać kobiecości, zatuszować niedoskonałości. Dlatego akcja ma pokazać paniom, że nawet[paywall] w chorobie mogą dbać o swoją kobiecość – mówi Marta Rygiel-Drozd ze stowarzyszenia „Sanitas”, zachęcając kobiety chorujące onkologicznie do wyjścia z domu, spotkania z innymi kobietami i oderwania się na chwilę od choroby.
O g. 10 na 4. piętrze przemyskiego szpitala – w holu obok oddziału onkologii – na chętne panie czekać będą fryzjerki, kosmetyczki i makijażystki. Będą mogły też przymierzyć peruki i zapomnieć o codzienności, korzystając z możliwości obejrzenia występu artystycznego i poczęstunku. Jak podkreśla rzecznik szpitala Paweł Bugira, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. – Zaproszone osoby, które będą wchodzić na oddział, zostaną wcześniej przebadane pod kątem zakażenia koronawirusem – informuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze