Reklama

Odsłonięto mural u wylotu ul. Smolki w Przemyślu

Od dziś, 9 grudnia, w Przemyślu możemy podziwiać kolejny mural stworzony przez Arkadiusza Andrejkowa.

Inicjatorem powstania muralu jest radny Mirosław Majkowski, członek Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "X D.O.K.". To on zorganizował internetową zbiórkę i uzyskał niezbędne zgody. 

Mural przedstawiający żołnierza pobliskich koszar oraz mieszkankę Przemyśla z okresu Twierdzy Przemyśl w zamyśle inicjatorów stanowi pierwsze malowidło na planowanym Szlaku Twierdzy Przemyśl. Kolejne miałyby powstać w Przemyślu i innych miejscowościach.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-12-09 16:52:21

    Brawo Panie radny Majkowski

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2020-12-09 19:39:26

    Brawo, prosimy o więcej...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-12-09 20:12:20

    CK Austria i miłościwie nam panujący cesarz  Franciszek Józef to okres kiedy nasze miasto rozwijało się w szalonym tempie.Okres kiedy likwidowano ciemnotę na wszystkich płaszczyznach.Budowano kolej, dworce, szkoły, szpitale, książnice, piękne wille i kamienice które do dzisiaj są ozdobą naszego miasta.Ludziom żyło się naprawdę dostatnio gdzie nieznane było bezrobocie czy też nędza.Dlatego warto ten piękny okres rozwoju naszego miasta promować nawet z nostalgią. Przemyśl ani przedtem ani potem tak się nigdy nie rozwijał i nigdy też nie był miastem dobrobytu jak za Franciszka Józefa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama