21 marca to Dzień Wagarowicza. Uczniowie od wielu lat spędzają go w różny sposób, ale z „dala” od szkolnych ławek. Od kilku lat dyrekcje szkół nie walczą z wagarowiczami, lecz proponują im wiele ciekawych inicjatyw. Z taką 21 marca br. – mimo kapryśnej, deszczowej pogody – wyszło dowództwo 20 Przemyskiej Brygady Terytorialnej.
Przemyscy „terytorialsi” zaprosili uczniów szkół średnich na... Zniesienie, na grę terenową pod hasłem „Nie wagaruj od odwagi”. Było wiele ciekawych konkurencji. Młodzież miała możliwość przejścia przez most linowy, użycia wykrywacza metali oraz rozpalania ogniska[paywall].
– Przygotowaliśmy zadania, które miały pokazać młodzieży, że od odwagi nie ma wagarów – powiedział dowódca 201 Batalionu Lekkiej Piechoty 20 PBOT ppłk Marcin Komorek. – Poprzez praktyczne zajęcia chcieliśmy wyjść do młodzieży i zachęcić ją do wstępowania w szeregi WOT – dodał. Praktyczna wiedza, jak choćby dotycząca tego, jak tamować krwotoki przy użyciu stazy taktycznej czy przenoszenia poszkodowanego na noszach z pewnością każdemu może się przydać.
Największe emocje wzbudziło jednak strzelanie z broni ASG, wiernej kopii polskiego karabinka Beryl. Dla większości uczniów był to tak naprawdę pierwszy kontakt z bronią. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pozostali pamiątkowe dyplomy. Wygranymi byli jednak wszyscy ci, którzy, zamiast wagarów, wybrali... odwagę.
Jak poinformował rzecznik prasowy przemyskiej brygady, członek Grupy Dokumentacji Działań „Combat Camera” szer. Piotr Gdula, 20 Przemyska BOT została wyznaczona przez MON obrony narodowej do przeprowadzenia bezpłatnych, jednodniowych szkoleń w ramach ogólnopolskiej kampanii „Trenuj z Wojskiem”. Tegoroczna edycja rusza już 29 kwietnia br.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze