Zostało otwarte 3 marca 1998 roku i w dalszym ciągu jako największe z tych istniejących na polsko-ukraińskiej granicy obsługuje ruch osobowy i towarowy bez ograniczeń oraz kontrole: paszportową, celną, weterynaryjną, sanitarną, fitosanitarną i jakości artykułów rolno-spożywczych. Uroczystość 25-lecia działalności odbyła się w piątek, 17 lutego, na terenie przejścia granicznego. Gospodarzem spotkania była wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Jak podał Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, „na uroczystości pojawili się m.in.: podsekretarz stanu, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariusz Gojny, dyrektor Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów Grzegorz Kozłowski, naczelnik Wydziału Granicznego w Departamencie Ceł insp. Artur Jasiński, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek wraz z kadrą kierowniczą Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Oddziału Celnego w Korczowej, zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa Tadeusz Łączyński, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski, samorządowcy oraz przedstawiciele pozostałych służb i instytucji działających w przejściu.
W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele[paywall] ukraińskich służb granicznych”.
– Chciałabym podziękować wszystkim, którzy na co dzień wykonują swoje obowiązki – za ich sumienność, rzetelność i wielką determinację w tym, aby godnie, a jednocześnie w poszanowaniu prawa realizować obowiązki ustawowe przypisane wszystkim służbom. Ostatni trudny czas pokazał, jak bardzo dużym przedsięwzięciem organizacyjnym, logistycznym jest sprawne funkcjonowanie tego przejścia granicznego – podkreślała wojewoda Ewa Leniart.
Zaznaczyła też, że infrastruktura każdego roku jest rozwijana, co służy usprawnieniu pracy funkcjonariuszy i pracowników inspekcji tak, aby odprawy odbywały się w sposób płynny i niezakłócony. Gen. bryg. SG Andrzej Popko zaznaczył, jak ważne są wzajemne wsparcie i współdziałania, szczególnie w obliczu wojny.
– Wojna za naszą wschodnią granicą sprawiła, że musieliśmy stanąć na wysokości zadania i wspólnie wypracować rozwiązania umożliwiające sprawne przekroczenie granicy uchodźcom szukającym schronienia w naszym kraju – mówił A. Popko.
Uroczystość stała się doskonałą okazją do przyznania medali za długoletnią służbę, które w imieniu prezydenta Polski wręczyła wojewoda.

fot.KAS
Przejście graniczne Korczowa – Krakowiec zostało otwarte 3 marca 1998 roku i w dalszym ciągu jako największe z tych istniejących na polsko-ukraińskiej granicy obsługuje ruch osobowy i towarowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Rodzina na swoim. A gdzie patroni-kapelani.