W piątek, 16 stycznia, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Robotnicze Stowarzyszenie Członków Kultury w Przemyślu. Licznie zgromadzonych gości przywitali – w imieniu dyrektora biblioteki Agata Pilawa oraz prezes RSTK Mieczysław Szabaga.
Życzenia i refleksje o znaczącej sile działalności pod adresem członków RSTK skierowali: bp Stanisław Jamrozek, marszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, starosta przemyski Bożena Ryczan, zastępca prezydenta Przemyśla Bartłomiej Barszczak. Gościli również: ks. dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego dr Marek Wojnarowski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka oraz kanclerz Uniwersytetu Rzeszowskiego Bogusław Świeży. Opłatkowe spotkanie było czasem kolędowania i okazją do prezentacji poezji związanej ze świętami. Wysłuchano kolęd w wykonaniu Małgorzaty i Witolda Stankiewiczów. Do wspólnego kolędowania poderwali Jerzy Markowicz i Aleksander Kłapa. Wiersze czytali poeci: Józef Bilski, Alicja Chruścicka, Janina Cieleń, Maria Gibała, Patrycja Granda, Jan Kozak, Teresa Paryna, Mieczysław Szabaga, Tadeusz Tłuścik, Małgorzata Żak-Lorenowicz. Na swoją stronę zaprosiła pisarka Joanna Lorenowicz – niepełna literatka, opowieścią o świętach podzielił się pisarz Wiesław Hop. Miłym akcentem wieczoru była loteria upominków przygotowana przez uzdolnione plastycznie osoby: Maria Gibała, Maria Makar, Teresa Paryna, Marzena Walicka i Sylwia Kaczmarek.
Każde takie spotkanie, a szczególnie świąteczne, jest czasem rozmów, wspomnień, śpiewu, otwierania się i pokazywania swoich pasji, a przede wszystkim bycia wśród ludzi dla siebie i innych. Dziękujemy wszystkim za piękny wspólnie spędzony czas oraz za cały miniony rok bogaty w wydarzenia, a przecież tak ważny dla nas, bo jubileuszowy.
Życzymy dobrego i szczęśliwego roku w zdrowiu, radości i z pasją.
Maria Gibała
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze