Koncertem Orkiestry Czasów Zarazy w Sali Wielkiej Kamienicy Orsettich w sobotę 15 maja zainicjowano w cykl wydarzeń kulturalnych "Muzyka Dawna w Jarosławiu". Podobne spotkania z muzyką naszych korzeni odbywać się będą regularnie raz w miesiącu do października.
Orkiestra Czasów Zarazy wystąpiła w składzie: Paweł Iwaszkiewicz – dudy, Olena Yeremenko - skrzypce, nyckelharpa, Witek Broda – skrzypce ludowe, Piotr Wawreniuk – puzon, Tomasz Frycz – wiolonczela oraz Mirosław Feldgebel – regał. Koncert połączony z zajmującym wykładem o stylu polskim w muzyce XVIII wieku składał się z utworów spisanych przez niemieckiego kompozytora barokowego Georga Philippa Telemanna podczas jego pobytu w Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze