Reklama

OSP Kańczuga najbardziej zapracowana w powiecie

15/01/2021 12:48

Czas przełomu roku to okres podsumowań. Nie inaczej jest w strażackiej braci. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku przedstawiła raport dotyczący liczby interwencji poszczególnych jednostek OSP ziemi przeworskiej. Najwięcej pracy miały te OSP, które w bieżącym roku zmagały się ze skutkami powodzi.

Rzecz jasna liczba interwencji nie jest żadnym wyznacznikiem jakości czy pracowitości – wszyscy życzyliby sobie, by strażacy do akcji wyjeżdżali jak najrzadziej. Statystki przedstawione przez komendę PSP pokazują jednak rozkład zagrożeń i mogą być miarą oceny ubiegłego już roku. A ten, tu liczby nie kłamią, nie był zbyt łaskawy dla gmin: Jawornik Polski, Kańczuga i Sieniawa. Najwięcej pracy mieli strażacy[paywall] z tej części przeworszczyzny, bo latem intensywnie walczyli z żywiołami.

W ogólnej liczbie interwencji na czele tabeli znajdują się więc kolejno: OSP Kańczuga, Sieniawa i Jawornik Polski. Strażacy z tej pierwszej jednostki w minionym roku wyjeżdżali do akcji aż 124 razy. Strażacy z Sieniawy w bój posyłani byli nieco rzadziej, bo tylko i aż 102 razy. 6 wyjazdów mniej mają na swoim koncie w 2020 r. strażacy z Jawornika Polskiego. Na liczbę interwencji tej trójki składają się przede wszystkim wyjazdy do tzw. zagrożeń lokalnych, a więc podtopień czy powalonych drzew, choć trzeba dodać, że także z pożarami druhowie z tych jednostek walczyli najczęściej. Warto przy tym odnotować, że w powiecie przeworskim z ogniem najczęściej zmagali się strażacy z OSP W Urzejowicach – w akcjach gaszenia pożarów uczestniczyli w ubiegłym roku aż 26 razy. Ci sami strażacy mają też najwięcej wyjazdów poza obszar swojego działania, wspierać sąsiadów druhowie z Urzejowic jeździli12 razy. Druga w tej kategorii była OSP Gać, która takich interwencji miała jednak o połowę mniej.

Dla porządku dodajmy, że na przeciwległym krańcu listy najaktywniejszych jednostek, opublikowanej przez PSP, znalazły się: OSP Zgórze, OSP Krzeczowice, Siedleczka, Gniewczyna Tryniecka, Zalesie i OSP Wolica. Wszystkie one w 2020 r. zaliczyły po jednej interwencji, wszystkie reagowały na miejscowe zagrożenia i wszystkim życzymy, by w przyszłym roku swoich statystyk w tym względzie nie poprawiały.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama