20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” znów powiększyła swoje szeregi. W połowie października br. odbyło się ostatnie w tym roku wcielenie. Prawie 90 ochotników rozpoczęło służbę. W pierwszej kolejności przeszli intensywne szkolenie podstawowe i wyrównawcze.
Wśród ochotników z aż ośmiu powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, leskiego, bieszczadzkiego, sanockiego i brzozowskiego, którzy postanowili rozpocząć swoją przygodę z terytorialną służbą wojskową, są zarówno nowicjusze, którzy jeszcze nigdy nie byli w wojsku, jak i osoby po przeszkoleniu i przysiędze wojskowej, czyli żołnierze rezerwy. Ci pierwsi przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe, tzw. szesnastkę, w ramach którego będą się uczyć się podstaw strzelectwa, zasad zachowania na polu walki, taktyki, udzielania pierwszej pomocy, a także łączności i topografii...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 73% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze