Reklama

Ostatnie w tym roku wcielenie rekrutów [ZDJĘCIA]


20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” znów powiększyła swoje szeregi. W połowie października br. odbyło się ostatnie w tym roku wcielenie. Prawie 90 ochotników rozpoczęło służbę. W pierwszej kolejności przeszli intensywne szkolenie podstawowe i wyrównawcze.


Wśród ochotników z aż ośmiu powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, leskiego, bieszczadzkiego, sanockiego i brzozowskiego, którzy postanowili rozpocząć swoją przygodę z terytorialną służbą wojskową, są zarówno nowicjusze, którzy jeszcze nigdy nie byli w wojsku, jak i osoby po przeszkoleniu i przysiędze wojskowej, czyli żołnierze rezerwy. Ci pierwsi przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe, tzw. szesnastkę, w ramach którego będą się uczyć się podstaw strzelectwa, zasad zachowania na polu walki, taktyki, udzielania pierwszej pomocy, a także łączności i topografii...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 73% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/11/2025 09:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama