Rodziny festyn, dmuchańce, mnóstwo roześmianych twarzy, wśród gości parlamentarzyści i samorządowcy, a na scenie w kilkudziesięciu tańcach zaklęta 40-letnia historia Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy.
Społeczność Ostrowa świętowała 40-lecie istnienia popularnych Ostrowiaków, jednego z głównych towarów eksportowych miejscowości. Zespół Pieśni i Tańca w podradymniańskim Ostrowie powstał 17 czerwca 1979 roku, z inicjatywy Franciszka Bloka.
Przez 40 lat prezentował się w[paywall] bardzo bogatym repertuarze. Ostrowiacy wieźli po Polsce i świecie tańce i przyśpiewki swojskie, ostrowieckie, ale i folklor z całego regionu Rzeszowszczyzny. Czegóż tam nie było. Oprócz niezliczonej liczby polek, oberków i walców, Ostrowiacy opracowywali tańce i przyśpiewki z okolic Przeworska, Rzeszowa, tańce Lasowiaków z terenów położonych w widłach Wisły i Sanu, Pogórzan z okolic Gorlic, Jasła, Krosna, ale i tańce krakowskie, lubelskie, łowickie, sądeckie.
Ostrowiaków nie byłoby też bez misternie odwzorowanych strojów ludowych, które zespół adaptował do swoich potrzeb z różnych regionów kraju. Ważne, że dbałość o ten detal zawsze wyróżniał ZPiT Ostrowiacy, robił wrażenie w latach 80. czy 90., ale zachwyca i dziś. Przez owe 40 lat istnienia zespół koncertował grubo ponad 600 razy. Polskę zjechał wzdłuż i wszerz, poza granicami kraju też dał się poznać z jak najlepszej strony. Ostrowiacy bywali m.in. w: Austrii, Bułgarii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Szwecji, Turcji, Łotwie i Włoszech oraz na Litwie czy Ukrainie.
Przez 40 lat zespół cementował więzi lokalnej społeczności. Nie ma bowiem rocznika, pokolenia, w którym nie byłoby mniejszej lub większej grupki, która z Ostrowiakami nie byłaby związana. A wspólne próby, obcowanie ze sztuką i folklorem, wspólne budowanie tężyzny fizycznej, podróże i występy budują mocne więzi. Zespól przez te 40 lat był więc i kuźnią talentów, i kuźnią przyjaźni, zauroczeń, a czasem małżeństw.
Niedzielne świętowanie rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie zgromadzeni przeszli w barwnym korowodzie na stadion sportowy. Tu odbyła się właściwa część obchodów jubileuszu Ostrowiaków.
Przemawiali goście, wśród nich marszałek Kuchciński, posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz. Wśród gości byli też przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli. Słowa uznania i gratulacji skierował pod adresem spadkobierców 40-letniej tradycji śpiewu i tańca w Ostrowie gospodarz gminy Bogusław Szylar. Głos zabierał także blisko związany z zespołem ks. proboszcz Robert Łuc.
Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy nastąpiła część artystyczna. Tu przedstawiciele wszystkich grup wiekowych, od przedszkolaków właściwie po członków zespołu pamiętających jeszcze pierwsze lata jego funkcjonowania, przekonywali, że spuścizna czterech dekad jest wciąż żywa i napędzana siłą artystycznych dusz w miejscowości nigdy nie zginie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.halo halo a gdzie "arbuz" ??? układa się z POKO-munistami ???
Przykre , że nie zaproszono na rocznicę ludzi , którzy się udzielali w zespole po kilkadziesiąt lat .
To prawa! Kiedys zespol koncertowal po całej Europie a i w Polsce był znany ale coz dojna zmiana u władzy i taki mamy klimat!!!
Hyderabad Escorts is among the cities that has much to offer and you can enjoy the city more, provided you have a lady partner with you.Successful call girls need to be good by heart, of course being beautiful is a nessential quality. My name is Ashnai Mittal, a well-educated, cute, elegant and impressive woman who is a prominent call girl in Hyderabad. Being a professional call girl, I follow the ethics and norms of the industry strictly. Being an ethical lady, my successs is not susceptible to fluctuation. When I started my career, I earned popularity and owing to my traits, I see bright prospects in my future. I have established a good regular clientele, who like to see me again and again. I love earning money but I do not chase the money. I work full time and have made escorting as my profession, my life. My qualities are sure-shot recipe for my success. I cater to the needs of clients of all categories, provided they're generous and gentle. I enjoy and balance the life with my profession and the other things that I like. I have a very high sense of self as I am serving the society. If you're traveling to Hyderabad, you may want to engage a Hyderabad Escorts Service for your entertainment. With me, your experience is going to be a lot better. When you avail my services, you're sure to get excellent qualitative company. I am a thorough professional Hyderabad call girl and there are many advantages, associated with my services. I stay in the industry due to my quality and most of the clients go out smiling after enjoying my company. With me, you can be reasonably sure that you're going to get a good experience in my company. I am a premium variety independent Hyderabad Escorts , and you can entirely trust on me. I have standardized the process of hiring me and the clients face no problem absolutely. http://www.ashnaimittal.com/http://www.kiranbajaj.comhttp://www.delhiescorts.club/http://www.komalshetty.com/https://www.shwetamahajan.com/http://www.shreyasehgal.in/http://www.lovelyrani.com/https://www.manvikakkar.com/http://www.anandjot.com/http://www.diljotkaur.com/http://www.ashnaimittal.com/http://www.shreyasehgal.com/http://www.kiranbajaj.com/ http://www.diljeetkaur.com/ http://www.lovelyrani.in/
halo halo a gdzie "arbuz" ??? układa się z POKO-munistami ???
Przykre , że nie zaproszono na rocznicę ludzi , którzy się udzielali w zespole po kilkadziesiąt lat .
To prawa! Kiedys zespol koncertowal po całej Europie a i w Polsce był znany ale coz dojna zmiana u władzy i taki mamy klimat!!!