Po ukraińskiej stronie przejścia granicznego Korczowa – Krakowiec został otwarty nowy pas do odpraw autobusowych. Przy okazji szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że przyśpieszone zostaną prace przy uruchomieniu przejścia Malhowice – Niżankowice.
Otwarcie nowego pasa było tylko jednym z punktów dwustronnego spotkania przedstawicieli rządów Polski oraz Ukrainy w Korczowej. Jego tematem była koordynacja działań na rzecz usprawnienia odpraw na przejściach granicznych pomiędzy państwami.
W rozmowach – oprócz M. Dworczyka – uczestniczyli m.in.[paywall]: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury Ukrainy Oleksandr Kubrakov, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariusz Gojny, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wiceminister infrastruktury Ukrainy Mustafa-Masi Nayyem czy wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
M. Dworczyk podczas konferencji prasowej przedstawił plany dotyczące uruchomienia nowego przejścia granicznego.
– W 2023 roku zostanie uruchomione nowe przejście graniczne pomiędzy Polską a Ukrainą w Malhowicach. To szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy – zapewnił. Prace przy budowie przejścia granicznego w Malhowicach trwają już niemal dwanaście miesięcy, zostały zainaugurowane przez wojewodę E. Leniart we wrześniu ub.r.
Ukraiński minister infrastruktury O. Kubrakov nawiązał z kolei do usprawnień w ruchu autobusowym.
– Wspólnie z naszymi polskimi partnerami zrobiliśmy kolejny krok milowy. Zwiększona przepustowość i nowa linia dla autobusów w Korczowej, redukująca oczekiwanie sprawia, że przekraczanie granicy jest łatwiejsze – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze