Sporo emocji wywołała burza, która rozpętała się wokół placu przy ulicy Kasprowicza w Przeworsku. Po interwencji Henryka Pelca i niedawnej sesji rady miasta mamy nową interpretację zapisów odnośnie przeznaczenia tego terenu i nową decyzję burmistrza.
Niedawno pisaliśmy o Parku Wypoczynku i Rekreacji przy Kasprowicza w Przeworsku, a ściślej o gruzowisku noszącym to miano. Obiekt powstał w 2014 roku, wtedy też miało miejsce jego uroczyste otwarcie przez ówczesną burmistrz Marię Dubrawską-Lichtarską, która na wyremontowanie mieszczącego się tam budyneczku i uporządkowanie placu przeznaczyła 3 tys. zł. Po niedługim czasie został zaniedbany, a na środku zwalono kilka ciężarówek gruzu. W piśmie z 8 maja br. burmistrz Przeworska zajął takie stanowisko w tej sprawie: „Teren, o którym mowa, od lat przeznaczony jest jako plac składowy materiałów budowlanych, wykorzystywany początkowo przez Przeworską Gospodarkę Komunalną, a obecnie przez Referat Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miasta Przeworska. Burmistrz miasta Przeworska Maria Dubrawska-Lichtarska pismem z 14 kwietnia 2014 r. wyraziła zgodę na przekazanie budynku zlokalizowanego na działce o nr. ewid. 3357 i pow. 21 m kw. na realizację celów społecznych i sportowych na rzecz Samorządu Osiedla nr 6, ale zgoda ta dotyczyła samego budynku. Teren, o którym mowa, jest nadal wykorzystywany jako składowisko materiałów budowlanych, ponieważ nieracjonalne jest dzierżawienie innego placu na ten cel i ponoszenie z tego tytułu kosztów”.Sprawa terenu przy Kasprowicza wróciła na niedawnej sesji rady miasta. Podniósł ją obecny na niej Henryk Pelc. W efekcie burmistrz Leszek Kisiel zobowiązał dyrektora przeworskiego MOSiR do uporządkowania terenu i wykoszenia porastającej go trawy.
Zapytaliśmy więc raz jeszcze w Urzędzie Miasta Przeworska, jaki jest faktyczny statut spornego placu i plany miasta w tej kwestii. W odpowiedzi od sekretarza miasta Agnieszki Zakrzewskiej czytamy: „Zarządzeniem burmistrza Przeworska z dnia 26 czerwca 2015 r., z dniem 1 lipca br. nieruchomość miejska o numerze ewidencyjnym 3357, obręb nr 3, o pow. 0,7002 ha z wyłączeniem budynku, na czas nieokreślony została powierzona w zarząd i administrowanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportowo-Rekreacyjnemu w Przeworsku.
Dyrektor MOSiR zobowiązał się do uporządkowania terenu i wykoszenia trawy do końca lipca. Gruz na wspomnianym terenie pozostanie do czasu wykorzystania go na cele remontowo-inwestycyjne miasta. Na chwilę obecną niegospodarnością byłoby dzierżawienie innego gruntu pod plac składowy oraz przewożenie gruzu na nowe miejsce. Budynek zlokalizowany na działce o nr. ewid. 3357, o pow. 21 m kw. pozostaje w dyspozycji Samorządu Osiedla nr 6 w Przeworsku (cele społeczno-sportowe)”.
Wygląda na to, że obiekt, po wcześniejszym odgruzowaniu, zostanie jednak przywrócony mieszkańcom.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze