Reklama

Park czy gruzowisko? Plac przy Kasprowicza gorącym tematem sesji

17/07/2015 13:03

Sporo emocji wywołała burza, która rozpętała się wokół placu przy ulicy Kasprowicza w Przeworsku. Po interwencji Henryka Pelca i niedawnej sesji rady miasta mamy nową interpretację zapisów odnośnie przeznaczenia tego terenu i nową decyzję burmistrza.

Niedawno pisaliśmy o Parku Wypoczynku i Rekreacji przy Kasprowicza w Przeworsku, a ściślej o gruzowisku noszącym to miano. Obiekt powstał w 2014 roku, wtedy też miało miejsce jego uroczyste otwarcie przez ówczesną burmistrz Marię Dubrawską-Lichtarską, która na wyremontowanie mieszczącego się tam budyneczku i uporządkowanie placu przeznaczyła 3 tys. zł. Po niedługim czasie został zaniedbany, a na środku zwalono kilka ciężarówek gruzu. W piśmie z 8 maja br. burmistrz Przeworska zajął takie stanowisko w tej sprawie: „Teren, o którym mowa, od lat przeznaczony jest jako plac składowy materiałów budowlanych, wykorzystywany początkowo przez Przeworską Gospodarkę Komunalną, a obecnie przez Referat Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miasta Przeworska. Burmistrz miasta Przeworska Maria Dubrawska-Lichtarska pismem z 14 kwietnia 2014 r. wyraziła zgodę na przekazanie budynku zlokalizowanego na działce o nr. ewid. 3357 i pow. 21 m kw. na realizację celów społecznych i sportowych na rzecz Samorządu Osiedla nr 6, ale zgoda ta dotyczyła samego budynku. Teren, o którym mowa, jest nadal wykorzystywany jako składowisko materiałów budowlanych, ponieważ nieracjonalne jest dzierżawienie innego placu na ten cel i ponoszenie z tego tytułu kosztów”.

Będą kosić i porządkować

Sprawa terenu przy Kasprowicza wróciła na niedawnej sesji rady miasta. Podniósł ją obecny na niej Henryk Pelc. W efekcie burmistrz Leszek Kisiel zobowiązał dyrektora przeworskiego MOSiR do uporządkowania terenu i wykoszenia porastającej go trawy.

Zapytaliśmy więc raz jeszcze w Urzędzie Miasta Przeworska, jaki jest faktyczny statut spornego placu i plany miasta w tej kwestii. W odpowiedzi od sekretarza miasta Agnieszki Zakrzewskiej czytamy: „Zarządzeniem burmistrza Przeworska z dnia 26 czerwca 2015 r., z dniem 1 lipca br. nieruchomość miejska o numerze ewidencyjnym 3357, obręb nr 3, o pow. 0,7002 ha z wyłączeniem budynku, na czas nieokreślony została powierzona w zarząd i administrowanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportowo-Rekreacyjnemu w Przeworsku.

Reklama

Dyrektor MOSiR zobowiązał się do uporządkowania terenu i wykoszenia trawy do końca lipca. Gruz na wspomnianym terenie pozostanie do czasu wykorzystania go na cele remontowo-inwestycyjne miasta. Na chwilę obecną niegospodarnością byłoby dzierżawienie innego gruntu pod plac składowy oraz przewożenie gruzu na nowe miejsce. Budynek zlokalizowany na działce o nr. ewid. 3357, o pow. 21 m kw. pozostaje w dyspozycji Samorządu Osiedla nr 6 w Przeworsku (cele społeczno-sportowe)”.

Wygląda na to, że obiekt, po wcześniejszym odgruzowaniu, zostanie jednak przywrócony mieszkańcom.                                      
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama