Wedle planów jeszcze w br. ma zostać ukończony pierwszy etap budowy Parku Handlowego S1 przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. Pierwszy etap, czyli jeden z dwóch ogromnych budynków przyszłej galerii. Kolejne etapy rozbudowy byłego Tesco zaplanowane są na 2025 r.
Grupa Saller założona została przez Josefa Sallera w 1981 r. w Bawarii. Główna siedziba firmy znajduje się w Weimarze-Legefeld w Turyngii, polska centrala mieści się zaś we Wrocławiu. Firma działa na rynkach: czeskim, niemieckim, polskim i słowackim jako inwestor planujący, budujący, rozbudowujący oraz utrzymujący nieruchomości komercyjne. Skupia się przede wszystkim na parkach oraz centrach handlowych. Łączna powierzchnia najmu w Polsce to prawie 600 tys. m kwadratowych, w skali międzynarodowej Grupa zarządza ponad 2 mln powierzchni najmu[paywall]..
Jak można przeczytać na stronie internetowej grupy, budowa nowych obiektów, a także modernizacja istniejących przebiega nie tylko zgodnie z obowiązującymi normami prawa, ale również w trosce o zasoby oraz redukcję śladu węglowego. Jednym z przykładów jest sukcesywne przekształcanie zakupionych marketów po byłym Tesco w nowoczesne i ekologicznie przyjazne parki handlowe. Budynki nie są kompletnie wyburzane, tylko częściowo rozbierane i rozbudowywane zgodnie z najnowszymi standardami.
Znakomitym przykładem jest obiekt po Tesco przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu. Przypomnijmy, że nim rozpoczęła przebudowa, działało tam Centrum Pomocy Humanitarnej dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Kiedy przestało funkcjonować, rozpoczęło się przekształcanie byłego marketu w park handlowy.
Dzieje się to etapowo. Pierwszy etap (czyli adaptacja jednego z budynków pod potrzeby galerii) o powierzchni ponad 8 tys. m kwadratowych zostanie zakończony w trzecim kwartale br. Kolejne zaplanowano na przyszły rok.
Park Handlowy S1 w Przemyślu finalnie zaoferuje klientom około 20 tys. m kwadratowych powierzchni sprzedaży. Łącznie będzie do ich dyspozycji 20 lokali handlowo-usługowych. Będzie to największy tego typu obiekt w regionie, w którym pojawi się m.in. niedostępny do tej pory w mieście market spożywczy (Aldi), a także najemcy m.in. takich branż jak: drogeria, RTV AGD, sklep zoologiczny, sklepy odzieżowe czy dyskontowe. Nie zabraknie oczywiście lokali gastronomicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze