Zgłoszenie o przewozie gotówki złożyła. Z tym, że deklaracja dewizowa mówiła o 20 tys. euro. Szczegółowa kontrola pasażerki pociągu osobowego relacji Kijów – Przemyśl wykazała, że podróżna miała tej gotówki o wiele więcej.
Obywatelka Ukrainy, w reklamówce znajdującej się w jej bagażu miała bowiem 355 tys. euro oraz 46 tys. dolarów, co daje ok. 1,7 mln zł. Wobec podróżnej zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe, a na poczet kary zabezpieczono 50 tys. złotych.
–To kolejny w ostatnich tygodniach wykryty przypadek nielegalnego przewozu dewiz przez polsko- ukraińską granicę
– informuje Krajowa Administracja Skarbowa przytaczając przypadki chociażby kobiety, która jadąc do Polski z Charkowa przewoziła bez zgłoszenia 40 tys. dolarów, czy podróżnej z Odessy, która nie złożyła deklaracji o przewozie 30 tys. dolarów.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze