Dzisiaj, 27 października br. – wobec wygaśnięcia mandatu radnego Tomasza Schabowskiego – Komisarz Wyborczy w Przemyślu Krzysztof Tryksza postanowił, że mandat radnego obejmuje Paweł Kaniecki.
Rada Miejska w Przemyślu wreszcie będzie obradować w pełnym składzie, bo przez wiele miesięcy przed monitorami (w czasie pandemii) lub na sali obrad maksymalna ilość osób wynosiła 22 (przemyska rada składa się z 23 osób). W obradach nie uczestniczył bowiem T. Schabowski, radny Koalicji Obywatelskiej.
27 października br. Komisarz Wyborczy w Przemyślu Krzysztof Tryksza wydał postanowienie (wobec wygaśnięcia mandatu T. Schabowskiego) w sprawie obsadzenia wakującego miejsca w przemyskiej radzie. Mandat objął 42-letni Paweł Kaniecki.
W wyborach samorządowych startował z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” w okręgu wyborczym nr 2. Z tego okręgu radnymi zostali Ewa Sawicka (725 głosów) oraz wspomniany T. Schabowski (695 głosów).
P. Kaniecki był na 6. miejscu na liście. Zebrał 87 głosów. Więcej od niego zgromadzili: Janusz Bator (155), Artur Cieliński (109) i Ewa Tustanowska (92). Ale on został radnym, w wymienionych trzech przypadkach bowiem doszło albo do zrzeczenia się pierwszeństwa do objęcia mandatu, albo do utraty prawa wybieralności.
Prywatnie jest właścicielem (wraz z małżonką) znanej przemyskiej kawiarni „Miejsce Kawa i Zabawa”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze