Reklama

Paweł Kaniecki nowym przemyskim radnym

Dzisiaj, 27 października br. – wobec wygaśnięcia mandatu radnego Tomasza Schabowskiego – Komisarz Wyborczy w Przemyślu Krzysztof Tryksza postanowił, że mandat radnego obejmuje Paweł Kaniecki.

Rada Miejska w Przemyślu wreszcie będzie obradować w pełnym składzie, bo przez wiele miesięcy przed monitorami (w czasie pandemii) lub na sali obrad maksymalna ilość osób wynosiła 22 (przemyska rada składa się z 23 osób). W obradach nie uczestniczył bowiem T. Schabowski, radny Koalicji Obywatelskiej.

27 października br. Komisarz Wyborczy w Przemyślu Krzysztof Tryksza wydał postanowienie (wobec wygaśnięcia mandatu T. Schabowskiego) w sprawie obsadzenia wakującego miejsca w przemyskiej radzie. Mandat objął 42-letni Paweł Kaniecki.

Reklama

W wyborach samorządowych startował z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” w okręgu wyborczym nr 2. Z tego okręgu radnymi zostali Ewa Sawicka (725 głosów) oraz wspomniany T. Schabowski (695 głosów).

P. Kaniecki był na 6. miejscu na liście. Zebrał 87 głosów. Więcej od niego zgromadzili: Janusz Bator (155), Artur Cieliński (109) i Ewa Tustanowska (92). Ale on został radnym, w wymienionych trzech przypadkach bowiem doszło albo do zrzeczenia się pierwszeństwa do objęcia mandatu, albo do utraty prawa wybieralności.

Reklama

Prywatnie jest właścicielem (wraz z małżonką) znanej przemyskiej kawiarni „Miejsce Kawa i Zabawa”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama