Reklama

Piękna 60-latka otrzymała nowy sztandar

W przedostatnią sobotę marca zacny jubileusz świętowała społeczność Szkoły Podstawowej im. Poległych w Strajku w 1936 r. w Krzeczowicach. 60-lecie placówki, połączone z nadaniem jej nowego sztandaru, było okazją do podsumowania jej dotychczasowej historii i osiągnięć.

Jubileuszowe uroczystości zainaugurowała okolicznościowa msza św. w parafii Krzeczowice, po której w murach placówki odbyła się część oficjalna. Gospodynią wspomnianego wydarzenia była jej dyrektor Bogusława Broda, a jego głównymi elementami – apel ku czci poległych patronów szkoły oraz  przekazanie sztandaru szkoły przez Radę Rodziców w ręce szkolnej społeczności. Swój wkład w obchody mieli też uczniowie, którzy przygotowali  część artystyczną, będącą okazją do prezentacji talentów. Wydarzenie uświetniła też Orkiestra Dęta z Kańczugi, natomiast w obsłudze poczęstunku dla gości pomogli uczniów Zespołu Szkół w Kańczudze.

Wśród przybyłych na uroczystość nie zabrakło: Podkarpackiego Kuratora Oświaty Doroty Nowak-Maluchnik, przedstawicieli lokalnych władz, a także reprezentantów powiatu, posłów Mieczysława Kasprzaka i Marka Rząsy, ks. proboszcza Krzysztofa Pomykały, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowo-opiekuńczych i kulturalnych, byłych i obecnych sołtysów miejscowości, rodziców i sympatyków szkoły.

Reklama

„Szkoła Podstawowa w Krzeczowicach to miejsce, gdzie kształtujemy przyszłość, w którą patrzymy z nadzieją, a jubileusz 60-lecia i nadanie szkole nowego sztandaru to doskonała okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością! To był niezapomniany dzień pełen wzruszeń, dumy i radości” – podsumowali organizatorzy święta.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/04/2024 14:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama