W przedostatnią sobotę marca zacny jubileusz świętowała społeczność Szkoły Podstawowej im. Poległych w Strajku w 1936 r. w Krzeczowicach. 60-lecie placówki, połączone z nadaniem jej nowego sztandaru, było okazją do podsumowania jej dotychczasowej historii i osiągnięć.
Jubileuszowe uroczystości zainaugurowała okolicznościowa msza św. w parafii Krzeczowice, po której w murach placówki odbyła się część oficjalna. Gospodynią wspomnianego wydarzenia była jej dyrektor Bogusława Broda, a jego głównymi elementami – apel ku czci poległych patronów szkoły oraz przekazanie sztandaru szkoły przez Radę Rodziców w ręce szkolnej społeczności. Swój wkład w obchody mieli też uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną, będącą okazją do prezentacji talentów. Wydarzenie uświetniła też Orkiestra Dęta z Kańczugi, natomiast w obsłudze poczęstunku dla gości pomogli uczniów Zespołu Szkół w Kańczudze.
Wśród przybyłych na uroczystość nie zabrakło: Podkarpackiego Kuratora Oświaty Doroty Nowak-Maluchnik, przedstawicieli lokalnych władz, a także reprezentantów powiatu, posłów Mieczysława Kasprzaka i Marka Rząsy, ks. proboszcza Krzysztofa Pomykały, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek oświatowo-opiekuńczych i kulturalnych, byłych i obecnych sołtysów miejscowości, rodziców i sympatyków szkoły.
„Szkoła Podstawowa w Krzeczowicach to miejsce, gdzie kształtujemy przyszłość, w którą patrzymy z nadzieją, a jubileusz 60-lecia i nadanie szkole nowego sztandaru to doskonała okazja, by spojrzeć w przeszłość z wdzięcznością! To był niezapomniany dzień pełen wzruszeń, dumy i radości” – podsumowali organizatorzy święta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze