Od lat w konkursie na najładniejszy ogród, taras czy balkon bierze udział wielu mieszkańców Przeworska. Na przestrzeni lat obliczono, że było ponad 340 zgłoszeń. Tegoroczna edycja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo wpłynęło ich 38.
Uroczysta gala ogłoszenia wyników konkursu na „Najładniejszy ogród i balkon w Przeworsku” odbyła się salach przeworskiego ratusza. W br. miał on jubileuszową oprawę z racji obchodów 625. rocznicy nadania praw miejskich Przeworskowi przez króla Władysława II Jagiełłę[paywall]. Laureatów i uczestników powitał m.in. burmistrz miasta Leszek Kisiel i sponsorzy konkursu: Małgorzata Puc (dyrektor Bricomarche), Danuta i Ryszard Kawałkowie (prezesi Intermarche) i Ewa Krzyżanowska (księgowa przeworskiej gospodarki komunalnej). Wspaniałą oprawę wokalną zapewniła Anna Maria Balawender – przeworszczanka, studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno-aktorskim.
– Nadrzędnym celem konkursu jest odkrywanie i eksponowanie piękna oraz docenienie pasji i trudu, jaki włożyli mieszkańcy w tworzenie przeworskich ogrodów, zarówno tych przydomowych, jak i działkowych, ale i tych mniejszych: balkonowych, tarasowych i okiennych. Konkurs promuje pomysłowość oraz nowatorskie rozwiązania dekoracyjne, mające pozytywny wpływ na podniesienie wyglądu i estetyki przestrzeni miejskiej, co bezpośrednio przekłada się na wzrost atrakcyjności naszego miasta – powiedział L. Kisiel.
fot.UM Przeworsk
Laureaci i organizatorzy konkursu na wspólnym zdjęciu.
Komisja konkursowa przydzielała punkty m.in.: za ogólną estetykę nieruchomości, ład i porządek, zagospodarowanie ogródka roślinnością ozdobną i użytkową, pomysłowość w rozmieszczeniu elementów ogrodu, pracochłonność przy pielęgnacji ogrodu, dodatkowe elementy małej architektury oraz funkcjonalność ogrodu.
Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy jego uczestnicy pamiątkowe dyplomy uznania oraz drobne artykuły ogrodnicze. KiB
Wyniki konkursu:
Kategoria „najładniejszy ogród przy domu jednorodzinnym”:
1. Teresa i Henryk Wołowcowie oraz Joanna i Wiesław Kołczowie (ul. Czarnieckiego), 2. Zofia Wróbel (ul. 11 Listopada), 3. Anna Stempak (ul. Słoneczna).
Wyróżnienia: Anna Wais (ul. Niepodległości), Magdalena i Piotr Filipowie (ul. Za Parowozownią), Janina Madej (ul. 11 Listopada).
Kategoria „ogród kolekcjonerski i ogród przy budynku wielorodzinnym”:
1. Helena Konecka, Zofia Piątkowska, Gustaw Mróz, Tadeusz Kisiel (Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Konopnickiej 19, klatki III-VI), 2. Stanisława Morlak, Marta Kochan, Iwona Magoń, Jan Frączek (ul. Konopnickiej 19, klatka I-III), 3. Anna Kozłowska-Kosior i Stanisław Kosior (ul. Konopnickiej 13).
Kategoria „najładniejszy balkon, taras lub okno”:
1. Janina Wojtaszek i Marta Wołowiec (ul. Sienkiewicza), 2. Tadeusz Żyła (ul. Jagiellońska).
Wyróżnienie: Zofia Niemiec (ul. Sienkiewicza)
Kategoria „rodzinny ogród działkowy (ROD)”:
1. Halina i Adam Gawlikowscy (ROD Malinka), 2. Halina i Eugeniusz Kiełbowie (ROD Kolejarz II), 3. Janina i Andrzej Zającowie (ROD Kolejarz I).
Wyróżnienia: Bogusława i Jerzy Ferencowie (ROD Kolejarz II), Monika Pieniążek (ROD Kolejarz II).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.czy ukraincy mieszkajacy w przemyslu moga startowac w wyborach do rady miasta?! mysle ze NIE powinno byc pozwolenia na takie praktyki!! zgoda jak ukraincy sa juz 3cim pokoleniem mieszkajacym w polsce i NIE maja ciagot do banderowskiej nuty antypolskiej!!! trzeba sie wystrzegac obcych w wyborach do POLSKICH urzedow!!!!!! jestem zbulwersowany takim faktem
Żaden PISoBOLSZEWIK nie jest jeszcze pozbawiony czynnego prawa wyborczego.
Super konkurs. W tym roku odważyło się wziąć w nim udział wiele nowych osób, które wkładają bardzo dużo pracy w wygląd swoich ogrodów i balkonów, a co za tym idzie osiedli i miasta.
Being an academic writer from past 5 years providing [url=https://myassignmenthelp.com/uk/] assignment help uk[/url] to college and university students also associated with Myassignmenthelp platform. I am dedicated in providing the best students.
czy ukraincy mieszkajacy w przemyslu moga startowac w wyborach do rady miasta?! mysle ze NIE powinno byc pozwolenia na takie praktyki!! zgoda jak ukraincy sa juz 3cim pokoleniem mieszkajacym w polsce i NIE maja ciagot do banderowskiej nuty antypolskiej!!! trzeba sie wystrzegac obcych w wyborach do POLSKICH urzedow!!!!!! jestem zbulwersowany takim faktem
Żaden PISoBOLSZEWIK nie jest jeszcze pozbawiony czynnego prawa wyborczego.
:(