Nielegalny przewóz 20 tys. euro miał miejsce na przejściu granicznym w Krościenku.
Niezgłoszoną gotówkę funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili w części eksploatacyjnej pojazdu i w bagażu, a banknoty zawinięte były w sreberko z czekolady oraz w chusteczki higieniczne.
Podróżni, którzy przekraczają granicę Unii Europejskiej, mają obowiązek zgłoszenia przewozu gotówki przekraczającej lub równej kwocie 10 tys. euro. Te przepisy mają na celu kontrolę przepływu środków pieniężnych oraz zwalczanie nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy czy finansowanie terroryzmu. Niezgłoszenie takich pieniędzy może skutkować nałożeniem mandatu lub nawet konfiskatą przewożonej gotówki.
Podróżny zatrzymany w Krościenku został ukarany mandatem w wysokości 4900 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze