Z początkiem grudnia zakończyła się pierwsza kadencja Jarosławskiej Rady Seniorów. 12 seniorów sprawujących mandat zostało pożegnanych przez burmistrza Waldemara Palucha, przewodniczącego rady miasta Jarosławia Szczepana Łąkę oraz jej wiceprzewodniczącą Agnieszkę Wywrót.
Ostatnia sesja I kadencji Jarosławskiej Rady Seniorów, zwołana 1 grudnia br., miała podniosły charakter. Posiedzenie było okazją do podsumowania czteroletniego okresu funkcjonowania w strukturach miejskich organu reprezentującego środowisko seniorów.
Owego podsumowania dokonał[paywall] przewodniczący Jarosławskiej Rady Seniorów Marian Janusz. Pokrótce przypomniał, jakimi sprawami zajmowali się radni podczas sesji, wyliczał zrealizowane inicjatywy, doceniał współłpracę radnych seniorów z władzami miasta i pracownikami urzędu.
Wysoką ocenę działalności rady potwierdził też burmistrz Waldemar Paluch.
– Wierzę, że zainicjowane przez Państwa przedsięwzięcia integrujące społecznie osoby w wieku senioralnym nie tylko przyczyniły się do wzmocnienia aktywności obywatelskiej na niwie społecznej, ale również integrowały wszystkich mieszkańców w ramach wzajemnej współpracy, realizacji potrzeb i oczekiwań osób w starszym wieku. Składam jednocześnie najserdeczniejsze życzenia udanych realizacji kolejnych przedsięwzięć oraz radości i wszelkiej pomyślności – mówił do zebranych.
Swych starszych kolegów docenili ciepłym słowem i drobnym podarunkiem przewodniczący i wiceprzewodnicząca rady miasta Jarosławia Szczepan Łąka i Agnieszka Wywrót, którzy przyłączyli się do gratulacji burmistrza.
Warto dodać, że choć rada seniorów w jednym składzie zakończyła właśnie działalność, to niedługo rozpocznie ją w innym (a kto wie, może i tym samym). Do końca roku prowadzone będą bowiem prace związane ze sporządzeniem listy kandydatów do rady seniorów.
Wybory zaplanowane są na 17 stycznia, a ogłoszenie ich wyników ma się odbyć trzy dni później.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze