Reklama

Pierwsze Jarosławskie Święto Motoryzacji [ZDJĘCIA]

21/05/2024 19:30

W niedzielę 12 maja na jarosławskim Rynku było tłoczno, chwilami trochę głośno, i kolorowo. Na płycie Rynku zorganizowano pierwsze w tym mieście święto motoryzacji.

Podczas wydarzenia jedną z największych atrakcji była oczywiście wystawa samochodów i motocykli sportowych, klasycznych, rzadkich, a także pojazdów off road i drift cary.


Pogoda dopisała, więc zwiedzających było bardzo dużo., Fani motoryzacji mieli sporo ciekawych atrakcji i nie tylko, mogli na żywo posłuchać pracy silników podrasowanych aut, posłuchać ciekawych porad , wskazówek, jak również wymienić się doświadczeniami. Spore zaplecze gastronomiczne , stoiska producentów z różnymi gadżetami przyciągały nie tylko najmłodszych fanów , ale również tatusiów. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, animacje oraz hit imprezy – jeden z trzech w Polsce, a jedyny na Podkarpaciu tor przeszkód.

Reklama


Był też pokaz oklejania samochodu na żywo oraz prezentacja świata folii samochodowych. Chętni mogli spróbować swoich sił w oklejaniu pod okiem certyfikowanego aplikatora folii samochodowych – Macieja Grzesika z MG Studio Jarosław.
-Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Błysk Jarosław, grupa miłośników motoryzacji „Infamous Crew Jarosław” oraz Urząd Miasta Jarosławia.


Z inicjatywą takiej atrakcji wyszli organizatorzy wydarzenia, czyli ludzie, którzy interesują się samochodami, motocyklami i sami posiadają sami wyjątkowe pojazdy.

Reklama

– Celem imprezy było pokazanie lokalnemu społeczeństwu, że w Jarosławiu i okolicach mamy wyjątkowe auta, motocykle oraz firmy specjalizujące się w motoryzacji. Nie musimy wyjeżdżać do innych miast czy województw, by zobaczyć takie pojazdy na podobnego typu imprezach . Nie musimy również wyjeżdżać za obręb miasta, by skorzystać z profesjonalnych usług.

– skomentował Maciej Grzesik- wystawca i właściciel profesjonalnej firmy zajmującej się nie tylko przyciemnianiem szyb, ale również oklejaniem samochodów, zdobywca wielu nagród przyznanych za rzetelną pracę.

Reklama

Motoryzacja jest piękna

I Jarosławskie Święto Motoryzacji jest efektem starań wielu ludzi, wcześniej takie imprezy odbywały się głównie na zamkniętych parkingach i innych obiektach.

– Chcieliśmy wyjść do ludzi, pokazać że motoryzacja jest piękna, że może być przyjazna, nie musi być kojarzona z nielegalnymi wyścigami czy przysłowiowym paleniem gumy. Chcieliśmy to zrobić właśnie na jarosławskim Rynku, żeby mieszkańcy oraz wszyscy odwiedzający mogli zobaczyć to wszystko na żywo, z bliska. Planujemy to święto kultywować co roku i będziemy się starać o dodatkowe atrakcje. Dzięki takim zlotom lokalni przedsiębiorcy mogą pozyskać nowych klientów, często nieświadomych, że właśnie w ich mieście lub niedaleko są firmy, które specjalizują się w tego typu usługach

Reklama

– skomentował prezes Stowarzyszenia Błysk Jarosław oraz organizator Jakub Kida.


Trzymamy kciuki, by w przyszłym roku również dopisała pogoda, a zwiedzający mogli podziwiać coraz to nowsze cuda motoryzacji.


EK

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/05/2024 19:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama