Reklama

Pijany kierowca i obywatelska postawa świadka

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie kierowcy, który został zatrzymany dzięki zdecydowanej postawie świadka.

W piątek 22 lipca po 10 rano, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący uszkodził zaparkowanego w pobliżu citroena, a następnie wjechał w elewację budynku.

Już na miejscu, zgłaszający wskazał funkcjonariuszom sprawcę, któremu zabrał kluczyki, gdy wyczuł od niego woń alkoholu. 58- letni mieszkaniec przeworskiej gminy stracił prawo jazdy, a przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policja przypomina, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku i niezwłocznie przekazać Policji.

Reklama

W tym przypadku, szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego, pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości