Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie kierowcy, który został zatrzymany dzięki zdecydowanej postawie świadka.
W piątek 22 lipca po 10 rano, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący uszkodził zaparkowanego w pobliżu citroena, a następnie wjechał w elewację budynku.
Już na miejscu, zgłaszający wskazał funkcjonariuszom sprawcę, któremu zabrał kluczyki, gdy wyczuł od niego woń alkoholu. 58- letni mieszkaniec przeworskiej gminy stracił prawo jazdy, a przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policja przypomina, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku i niezwłocznie przekazać Policji.
W tym przypadku, szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego, pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze