23 czerwca pod budynkiem urzędu miasta odbył się coroczny piknik organizowany przez Stowarzyszenie „Nowe Życie” i LGD „Z tradycją w nowoczesność”. Mieszkańcy miasta, którzy postanowili ten wieczór zarezerwować na miejskie przywitanie lata, nie mogli narzekać na brak atrakcji.
Piknik w rożnych wariantach, ale wciąż o podobnym, ukierunkowanym na profilaktykę uzależnień charakterze, organizuje już od kilku lat małżeństwo państwa Burbełów i ich stowarzyszenie „Nowe życie”. Tegoroczna edycja imprezy udała się wybornie[paywall], także dzięki staraniom organizatorów, którzy przygotowali nie tylko wiele atrakcji, ale także kilka bardzo pożytecznych stoisk. Na boisku przed radymniańskim magistratem działo się wiele. Dla dzieci rozłożono dmuchańce, po terenie krążyli animatorzy zabawiający najmłodszych, można było przejechać się kolejką turystyczną, pokosztować lokalnych specjałów przygotowanych przez tutejsze gospodynie lub zjeść kiełbaskę z grilla. Na scenie plenerowej programy artystyczne zaprezentowały przedszkolaki, a potem próbkę swoich talentów pokazały grupy wokalne i taneczne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury. Wieczorem zaś zagrał zespół ElCanto, przy którego muzyce zgromadzeni bawili się do późnej nocy. Przy okazji relacjonowania rozrywkowo-artystycznej części imprezy nie można zapominać o szeroko rozumianej użyteczności społecznej. Na pikniku pojawiło się bowiem stanowisko, na którym bezpłatnie można było zmierzyć poziom cukru i ciśnienia, poradzić się ekspertów z zakresu profilaktyki uzależnień, odbyć spacer w alkogoglach albo dowiedzieć się, jak wyglądają najpopularniejsze narkotyki. Przy okazji imprezy swoją działalność przybliżała także Lokalna Grupa Działania „Z tradycją w nowoczesność”, a o realizację postaw obywatelskich i czynne włączanie się w aktywność miejskich stowarzyszeń w krótkim wystąpieniu powitalnym apelował burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze