W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu przez cały listopad br. trwał konkurs literacki „Mój miś”. Uczniowie klas od I do VIII napisali wiele pięknych opowiadań, których bohaterami były misie.
– Celem konkursu było kształcenie literackie w zakresie tworzenia opowiadań twórczych, integracja oraz dobra zabawa. Uczniowie pracowali z wielką ochotą. Powstały prace o walorach zarówno literackich, jak i artystycznych[paywall]. Jedne historie były zabawne, inne wzruszające – powiedziała pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, nauczycielka języka polskiego w SP 5 Agnieszka Olchowy.
Fundatorem nagród był Urząd Miasta w Przemyślu oraz Zarząd Osiedla nr 16 „Mickiewicza”. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się kilka dni temu. Z rąk dyrektor szkoły Małgorzaty Ziober oraz przewodniczącej Zarządu Osiedla nr 16 „Mickiewicza” Janiny Ścibiwołk wszyscy otrzymali dyplomy, słodycze oraz... misie. Nawet młodzież z klas starszych nie kryła radości z otrzymanej przytulanki...Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze