W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zakończył się kurs zorganizowany dla instruktorów, operatorów i techników uzbrojenia przeciwpancernych pocisków kierowanych „Javelin”, czyli „Oszczep”. Po raz pierwszy w Wojsku Polskim w ćwiczeniach wzięli udział terytorialsi, w tym żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie.
Po raz pierwszy w historii polscy żołnierze wykonali strzelania przeciwpancernym pociskiem kierowanym „Javelin”, który wchodzi na wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do brygad obrony terytorialnej, które rozmieszczone są na wschodzie Polski, m.in. do 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, a w przyszłości do 20 Brygady Obrony Terytorialnej w Przemyślu[paywall].
– W oparciu o ten system oraz już eksploatowane przez pododdziały Wojsk Obrony Terytorialnej drony uderzeniowe krótkiego zasięgu typu Warmate, w WOT rozpoczyna się formowanie Grup Niszczycieli Czołgów. W skład tej struktury wejdą nie tylko operatorzy przeciwpancernych pocisków kierowanych i dronów, ale również saperzy oraz snajperzy wyposażeni w broń wielkokalibrową. Głównym celem grup będzie efektywne niszczenie celów opancerzonych przeciwnika, w tym przede wszystkim czołgów – wyjaśnił rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.
Podczas ćwiczeń w Toruniu obecny był minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
– Moim priorytetem jako ministra obrony narodowej jest doprowadzenie do tego, żeby wojsko polskie było liczniejsze, żeby było wyposażone w nowoczesny sprzęt, żeby warunki służby w wojsku były jak najlepsze. Podstawowym zadaniem każdego żołnierza jest podnoszenie umiejętności, szkolenie się oraz obrona naszej ojczyzny – powiedział.
Polska jest pierwszym państwem, które uzyskało zgodę Kongresu USA na pozyskanie pocisków „Javelin” w najnowszej i najbardziej zaawansowanej wersji F.
– To jest nowa broń, która trafiła na wyposażenie polskiego wojska. To broń skuteczna, która stanowi podstawę wyposażenia w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych, ale także w wojskach sojuszniczych, również tych stacjonujących w naszym kraju – podkreślił M. Błaszczak.
Grupy Niszczycieli Czołgów
Grupy będą formowane w WOT stopniowo, w ramach pozyskiwania wyposażenia oraz nabywanych kompetencji przez żołnierzy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.your personal expe https://vidmate.onl/download/ rienceMindfully using our emotions as data about our inner state and knowing when it’s better to de-escalate by taking a time out are great tools. Appreciate you reading and sharing your story, since I can certainly relate and I think others can too
Oszczepem w Moskwę. Motto wojenne PiS.
Skoro nie dali się skrzywdzic karabinkiem GROT ,który podobno jest wyjatkowo niebezpieczny dla żołnierza go uzytkujacego a właśnie takimi posługiwali się zołnierze terytorialsi.To kazada inna broń w ich rekach nie jest im straszna i nie zagraża im samym.
Muj borze ????Nie pozebijali się nawzajem?
Co tam jakiś Javelin, skoro nasza armia, w tym WOT, ma doskonałą i unikalną w skali światowej broń w postaci modlitewników żołnierskich. O 10 000 dronów, helikopterach polsko-ukraińskich, łodziach podwodnych ze Stoczni Marynarki Wojennej w Radomiu i innych cackach jakie zdobył dla armii marszałek Anton Macierenko już nie wspomnę ...
your personal expe https://vidmate.onl/download/ rienceMindfully using our emotions as data about our inner state and knowing when it’s better to de-escalate by taking a time out are great tools. Appreciate you reading and sharing your story, since I can certainly relate and I think others can too
Strach się bać.
Oszczepem w Moskwę. Motto wojenne PiS.