Od 1997 roku corocznie 17 stycznia w polskim Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Judaizmu.
Święto ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem.
Od kilkunastu lat w tym dniu przemyślanie[paywall] spotykają się w lesie grochowskim, w miejscu, gdzie w lipcu 1942 roku Niemcy podczas masowej egzekucji zamordowali około dwóch tysięcy Żydów przywiezionych z przemyskiego getta.
W ostatnią niedzielę pod symboliczną macewą zapłonęły znicze, a ci, którzy przybyli, mogli zobaczyć różne przedmioty znalezione w miejscu, w którym ofiary rozbierały się przed śmiercią oraz łuski po nabojach użytych przez hitlerowców.
Padły ważne słowa o tym, jak bardzo potrzebna jest pamięć o ofiarach, po to, żeby już nigdy nie doszło do tego, że człowiek morduje drugiego w imię jakiejś ideologii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tak.W stosunku do narodu żydowskiego Kościół Katolicki w Polsce nie był w porządku. Bije się w cudzie piersi.Sumienie gryzie zbyt mocno
A Naród żydowski był zawsze "w porzadku" w stosunku do Polakow i Państwa polskiego.
Ale wideł,siekier,noży i innych narzędzi rolniczych do mordowania nie święcił.
Nastepne nielegalne zgromadzenie bez maseczek.
Tak.W stosunku do narodu żydowskiego Kościół Katolicki w Polsce nie był w porządku. Bije się w cudzie piersi.Sumienie gryzie zbyt mocno
A Naród żydowski był zawsze "w porzadku" w stosunku do Polakow i Państwa polskiego.
Ale wideł,siekier,noży i innych narzędzi rolniczych do mordowania nie święcił.