Reklama

Podhalańczycy „stracili” generała. Znakomitym wynikami zapewnili mu awans!

Dotychczasowy dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie gen. brygady Dariusz Lewandowski został mianowany na zastępcę dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej. To spory awans. Obecnie pełniącym obowiązki dowódcy podkarpackich podhalańczyków jest płk Robert Berej.

Pułkownik D. Lewandowski szefem podkarpackich podhalańczyków został na początku 2019 r.

4 lutego tegoż roku na rzeszowskim Rynku, w obecności m.in. dowódcy generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława Miki, odbyły się uroczystości przejęcia obowiązków dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, w której skład[paywall] wchodzą m.in.: 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, 1 Batalion Czołgów w Żurawicy oraz 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.

Misja D. Lewandowskiego na Podkarpaciu trwała więc prawie cztery lata, w tym czasie został generałem brygady.

Znakomite wyniki osiągane przez podhalanczyków sprawiły, że gen. bryg. D. Lewandowski awansował. Został zastępcą dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej.

W jej skład z kolei wchodzą: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 1 Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, 19 Brygada Zmechanizowana z Lublina, 18 Pułk Logistyczny z Łomży i 18 Batalion Dowodzenia z Sielec.

Nominację otrzymał z rąk ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Obecnie pełniącym obowiązki dowódcy 21 BPS w Rzeszowie – do czasu mianowania nowego szefa podkarpackich podhańczyków – jest były zastępca gen. bryg. D. Lewandowskiego płk Robert Berej.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama