Dotychczasowy dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie gen. brygady Dariusz Lewandowski został mianowany na zastępcę dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej. To spory awans. Obecnie pełniącym obowiązki dowódcy podkarpackich podhalańczyków jest płk Robert Berej.
Pułkownik D. Lewandowski szefem podkarpackich podhalańczyków został na początku 2019 r.
4 lutego tegoż roku na rzeszowskim Rynku, w obecności m.in. dowódcy generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława Miki, odbyły się uroczystości przejęcia obowiązków dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, w której skład[paywall] wchodzą m.in.: 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, 1 Batalion Czołgów w Żurawicy oraz 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.
Misja D. Lewandowskiego na Podkarpaciu trwała więc prawie cztery lata, w tym czasie został generałem brygady.
Znakomite wyniki osiągane przez podhalanczyków sprawiły, że gen. bryg. D. Lewandowski awansował. Został zastępcą dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej.
W jej skład z kolei wchodzą: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 1 Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, 19 Brygada Zmechanizowana z Lublina, 18 Pułk Logistyczny z Łomży i 18 Batalion Dowodzenia z Sielec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze