Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie brakowało również w regionie. Podkarpacie może się pochwalić nie dosyć, że wspaniałymi wolontariuszami, to również hojnymi darczyńcami, którzy wspólnymi siłami zasilili konto WOŚP, która w tym roku prowadziła zbiórkę na walkę z sepsą.
Nie byle jaką kwotą może się pochwalić sztab z Przeworska, który dzięki zbiórkom wolontariuszy, licytacjom w Miejskim Ośrodku Kultury i sztabowym puszkom umieszczonym na lokalnych stacjach paliw zebrał 67 tys. 418 zł 07 gr.
Do zbiórki, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, włączył się również Lubaczów. Lubaczowski sztab wraz z miastem Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Wielkie Oczy, Łukawiec oraz Basznia Dolna zebrał aż 134 tys. 724 zł 20 gr. To jeszcze nie ostatnie słowo. Dalej trwają licytacje na jednej z platform sprzedażowych, z których dochód powiększy skarbonkę Wielkiej Orkiestry.
I tutaj, już po raz kolejny, przy Gminnym Ośrodku Kultury zawiązał się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwudziestu wolontariuszy pod kierunkiem szefa sztabu Marty Cwian zorganizowało finał, którego nie powstydziłby się sam Jurek Owsiak. Stoisko z gadżetami WOŚP i przedmiotami na licytację, zbieranie datków do puszek przy kościołach w Bachórcu, Drohobyczce, Dubiecku, Nienadowej, Hucisku Nienadowskim, Słonnem, Piątkowej i Tarnawce, a także liczne koncerty, pokazy taneczne i teatrzyk to tylko niektóre z atrakcji zapewnionych na 31. finał WOŚP. To wszystko spowodowało, że rekord zeszłorocznej zbiórki został pobity kwotą 12 tys. 926 zł i 77 gr.
Sztab nr 6535 również zasłużył na gromkie brawa. Podczas kwesty ulicznej oraz aukcji, która odbyła się w przerwie koncertu Pawła Janasa w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie, zebrano 17 tys. 392 zł 01 gr.
Uroczysty finał WOŚP odbył się na deskach Ośrodka Kultury Miasta i Gminy Kańczuga, gdzie swoją artystyczną twórczość prezentowały dzieci i młodzież z okolic. Sztab w Kańczudze może się pochwalić zbiórką w kwocie 19 tys. 169 zł. 79 gr.
Gmina Bircza może się pochwalić zbiórką w kwocie 8 tys. 318 zł. 94 gr. Tutaj wolontariuszy kwestujących na terenie swoich miejscowości wsparli również strażacy z OSP KSRG w Sufczynie, Brzeżawie, Kuźminie, Borownicy i Leszczawie Dolnej.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w Narolu pod znakiem muzyki. Od g. 14 zarówno uczniowie narolskich szkół, jak i zespoły muzyczne uświetniały wydarzenie swoimi występami. Zbiórka narolskiego sztabu również zakończyła się śpiewająco, bo kwotą 45 tys. 530 zł 87 gr.
Moc atrakcji zapewnili też organizatorzy finału WOŚP w Radymnie.. Radymnianie nie szczędzili grosza i w puszkach znalazło się 19 tys. 319 zł. 90 gr.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze