Stanowisko z maja 2019 r. sprzeciwiające się "promocji i afirmacji ideologii tzw. ruchów LGBT" ma zastąpić projekt "Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji". Nowa uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęta została dziś, 27 września, za wniosek Zarządu Województwa.
Stanowisko zaprezentował wicemarszałek Piotr Pilch:
– Województwo podkarpackie to region, który swoją osobowość i tożsamość kształtował przez setki lat. Przywiązanie do tradycji, szacunek do pracy, poszanowanie własność i serdeczna gościnność, a nade wszystko poszanowanie godności i praw każdego człowieka – to elementy wyróżniające Podkarpackie. Podłożem tak ukształtowanej tożsamości jest przekazywany z pokolenia na pokolenie szacunek do chrześcijańskich wartości, które są fundamentem polskiej państwowości i naszej przynależności do wspólnoty europejskiej – mówił.
– Jako radni województwa podkarpackiego stoimy na straży, aby równość i poszanowanie praw człowieka, szacunek dla odmiennych poglądów oraz odrzucanie wszelkich prób nienawiści i dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd lub orientację seksualną były nadrzędnymi wartościami dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia – uzupełnił.
I dalej:
– Podkarpackie jest województwem, w którym znajduje się miejsce dla wszystkich, którzy w naszym regionie chcą wspólnie, w zgodzie egzystować. Niewielkie różnice światopoglądowe nie powinny powodować wielkich podziałów i rozbijać naszej solidarności. Pamiętajmy o słowach wielkiego Polaka Jana Pawła 2: „solidarność to jeden i drugi, nigdy jeden przeciw drugiemu.”
Za uchwałą głosowało 18 radnych, 6 było przeciw. Nowa uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. Poprzednia traci moc.
Transmisja obrad sejmiku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to jednak wolą kasę od tzw "wartości". I słusznie, prywatnie jeden z drugą mogą bronic nawet Kubusia Puchatka przed nałożeniem majtek, ale tam mają reprezentować WSZYSTKICH mieszkańców Podkarpacia a nie tylko biskupów. A pani Kurowska niech się tak nie nadyma bo jej oczko w pończosze pójdzie.
Albo Polska będzie katolicka.Albo wcale jej nie będzie.
No to jednak wolą kasę od tzw "wartości". I słusznie, prywatnie jeden z drugą mogą bronic nawet Kubusia Puchatka przed nałożeniem majtek, ale tam mają reprezentować WSZYSTKICH mieszkańców Podkarpacia a nie tylko biskupów. A pani Kurowska niech się tak nie nadyma bo jej oczko w pończosze pójdzie.
Albo Polska będzie katolicka.Albo wcale jej nie będzie.
Prawidłowo.