Po kilkuletniej przerwie do Huwnik powróciło tradycyjne wydarzenie integracyjne, zachęcające do wspólnego kultywowania tradycji bożonarodzeniowych. Mowa o Przeglądzie Kolędniczym Domów Pomocy Społecznej, którego 22. edycja odbyła się w czwartek, 22 stycznia.
Serdeczna atmosfera, jaką udało się stworzyć za sprawą wydarzenia w DPS w Huwnikach, udzieliła się zarówno wszystkim występującym, jak i licznie przybyłym zaproszonym gościom, wśród których byli m.in.: starosta powiatu przemyskiego Bożena Ryczan oraz reprezentujący go Mariusz Kurpyta i Ryszard Gołębiowski, dyrektorzy DPS i zaprzyjaźnionych z placówką instytucji. Uroczystość otworzyła dyrektor DPS w Huwnikach Honorata Elińska, podkreślając symboliczny wymiar powrotu do tradycji kolędowania.
W przeglądzie – poza gospodarzami wydarzenia – zaprezentowali się także przedstawiciele ośmiu innych DPS: Domu Pomocy Społecznej w Moczarach, Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy, Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu, Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach, Domu Pomocy Społecznej w Wysocku, Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu i Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Przemyślu.
Zaprezentowany przez nie program artystyczny był różnorodny i został ciepło przyjęty przez zgromadzoną widownię. Występujący za swój trud i zaangażowanie nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.
Na koniec organizatorzy przekazali podziękowania dla sponsorów wydarzenia: Zarządu Hotelu Arłamów, Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych i firmy Ines, życząc sobie, jak i przybyłem spotkania z tej okazji w kolejnych latach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze