Pełen atrakcji Jarmark Dożynkowy, połączony ze świętem plonów, odbył się w Dubiecku 18 sierpnia. Stoiska jarmarczne oblegane były przez mieszkańców i gości, nie zabrakło też przyjemnej dla ucha muzyki i okazji do cieszenia się z tegorocznych zbiorów.
Wydarzenie tradycyjnie zainaugurowała msza święta dziękczynna, odprawiona w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP przez ks. proboszcza Zdzisława Babiarza. Potem dożynkowy korowód przemaszerował z kościoła do Rynku, gdzie na ręce gospodarza miasta i gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka przekazano symboliczny bochen z tegorocznych zbiorów.

Uczestnicy mieli okazję podziwiać wieńce dożynkowe prezentowane przez koła gospodyń i wziąć udział we integracji opierającej się na kultywowaniu ludowej tradycji. Dziękowano za dary ziemi i trud włożony przez rolników podczas żniw, podkreślając przy tym, jak ważna jest solidarność i współdziałanie, aby było z czego dożynkowy chleb upiec i aby go sprawiedliwie podzielić. Święto dopełniły występy muzyczne zespołów ludowych, w tym grupy Klika z Jawornika i Dynowian z Dynowa.
Nie zabrakło również naturalnie pysznego jadła (miodów, serów, wędlin i grillowanych przysmaków), od którego uginały się stoiska jarmarczne i misternie wykonanego rękodzieła. W wydarzeniu – jako goście – uczestniczyli przedstawiciele powiatu przemyskiego starosta Bożena Ryczan i radny Zbigniew Blecharczyk. Oprawę artystyczną święta zapewnili natomiast – prócz wymienionych zespołów – Orkiestra Dęta z Dubiecka pod kierownictwem Janusza Kędzierskiego i Juliana Zycha oraz młodzież z GOK Dubiecko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze