Reklama

Podziękowali za najlepsze, co ofiarowała ziemia

Pełen atrakcji Jarmark Dożynkowy, połączony ze świętem plonów, odbył się w Dubiecku 18 sierpnia. Stoiska jarmarczne oblegane były przez mieszkańców i gości, nie zabrakło też przyjemnej dla ucha muzyki i okazji do cieszenia się z tegorocznych zbiorów.

Wydarzenie tradycyjnie zainaugurowała msza święta dziękczynna, odprawiona w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP przez ks. proboszcza Zdzisława Babiarza. Potem dożynkowy korowód przemaszerował z kościoła do Rynku, gdzie na ręce gospodarza miasta i gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka przekazano symboliczny bochen z tegorocznych zbiorów.

Uczestnicy mieli okazję podziwiać wieńce dożynkowe prezentowane przez koła gospodyń i wziąć udział we integracji opierającej się na kultywowaniu ludowej tradycji. Dziękowano za dary ziemi i trud włożony przez rolników podczas żniw, podkreślając przy tym, jak ważna jest solidarność i współdziałanie, aby było z czego dożynkowy chleb upiec i aby go sprawiedliwie podzielić. Święto dopełniły występy muzyczne zespołów ludowych, w tym grupy Klika z Jawornika i Dynowian z Dynowa.

Reklama

Nie zabrakło również naturalnie pysznego jadła (miodów, serów, wędlin i grillowanych przysmaków), od którego uginały się stoiska jarmarczne i misternie wykonanego rękodzieła. W wydarzeniu – jako goście – uczestniczyli przedstawiciele powiatu przemyskiego starosta Bożena Ryczan i radny Zbigniew Blecharczyk. Oprawę artystyczną święta zapewnili natomiast – prócz wymienionych zespołów – Orkiestra Dęta z Dubiecka pod kierownictwem Janusza Kędzierskiego i Juliana Zycha oraz młodzież z GOK Dubiecko.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/08/2024 08:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama