Funkcjonariusze SG z Medyki znaleźli w aucie i garażu mieszkańca gminy Orły (pow. przemyski) 4,6 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości 65 tys. złotych.
Podczas kontroli w samochodzie mężczyzny ujawniono 1,6 tys. paczek papierosów bez znaków akcyzy. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może się trudnić nielegalnym procederem na większą skalę. Postanowili więc sprawdzić nieleżące do niego budynki.
W garażu odkryli specjalną skrytkę na kontrabandę, a w niej kolejne 3 tys. paczek papierosów. W trakcie rozmowy z mundurowymi 46-latek wyparł się towaru ujawnionego na terenie nieruchomości, twierdząc, że papierosy należą do jego małżonki.
Usłyszał zarzuty związane z tzw. paserstwem z kodeksu karnego skarbowego, do których się przyznał. Na poczet grożącej kary zabezpieczono 3 tys. zł. Mundurowi nie zignorowali informacji dotyczącej właściciela towaru ujawnionego na posesji. 33-letniej kobiecie również postawiono zarzuty, do których się przyznała.
Łączna wartość ujawnionych papierosów to około 65 tys. zł. Strażnicy graniczni prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piszcie dalej o wartości przemyconego towaru to każdy na pewno zniechęci się do tego procederu i zniknie przemyt w try miga.
Piszcie dalej o wartości przemyconego towaru to każdy na pewno zniechęci się do tego procederu i zniknie przemyt w try miga.
niezły as z gościa