Czwartek, 14 maja stał się w gminie Radymno prawdziwym świętem miłości. A to ze względu na uroczystość złotych godów – jubileuszu małżeństw, które przed pięćdziesięciu laty powiedziały sobie sakramentalne „tak”.
Uroczystość otworzył wójt gminy Radymno – Bogdan Szylar, który podkreślił wyjątkowość ich wspólnej drogi życia. Słowa uznania skierowali również przewodniczący Rady Gminy Radymno Piotr Łohin, sekretarz gminy Beata Gałęza oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radymnie – Ewelina Kaczmarz. O oprawę artystyczną uroczystości zadbały uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Michała Archanioła w Ostrowie pod kierownictwem dyrektor Anny Michalskiej. Najważniejszym punktem obchodów była jednak ceremonia dekoracji Jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. „
W tegorocznych obchodach uczestniczyło 15 z 16 uhonorowanych par. Warto podkreślić, że jedna z par świętowała wyjątkowy jubileusz 65-lecia małżeństwa”
Reklama
– uszczegółowili przedstawiciele radymniańskiego samorządu.
Piękne jubileusze świętowali w tym dniu: Maria i Bolesław Rudnicc, Zofia i Stanisław Lignowscy, Maria i Zygmunt Budzińscy, Katarzyna i Michał Krupowie,, Władysława i Antoni Machowie, Zofia i Augustyn Brzozowscy, Anna i Lesław Franków, Zofia i Tadeusz Studzińscy, Danuta i Jan Madyccy, Czesława i Zbigniew Siarowie, Maria i Henryk Perczykowie, Janina i Stanisław Chamułowie, Zofia i Edward Poliszakowie, Zofia i Stanisław Wojciechowscy, Maria i Józef Pieniądzowie oraz Franciszka i Józef Słabiccy.
Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia zdrowia oraz pełnej wsparcia i wyrozumiałości nieustannej miłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze