Reklama

Pół wieku wspólnej drogi – złote gody w gminie Adamówka

Czwartek, 5 marca, na długo zapisze się w pamięci małżonków z gminy Adamówka, którzy właśnie tego dnia, w Centrum Kultury i Sportu w Adamówce zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu prezydenta RP wręczył im wójt gminy Jacek Kierepka.

 „Pięćdziesiąt lat razem to pół wieku wspólnej drogi, dzielenia radości i trosk oraz budowania domu – nie tylko w znaczeniu murów, lecz przede wszystkim w znaczeniu rodziny. Wasze małżeństwa są świadectwem tego, że miłość to nie tylko uczucie, ale przede wszystkim decyzja, codziennie odnawiana poprzez wzajemny szacunek, troskę i odpowiedzialność”

– podkreślił włodarz gminy w uroczystym przemówieniu skierowanym do jubilatów.

Wydarzenie wzbogacił też występ muzyczny Emilii Działo, której artystyczna interpretacja utworów podkreśliła jego dostojny charakter. Złote gody świętowali państwo: Genowefa i Józef Gochowie, Janina i Tadeusz Grząśkowie, Józefa i Edward Hajkowie, Stanisława i Lucjan Hulakowie, Maria i Stanisław Kuziowie, Maria i Marian Micowie, Maria i Wojciech Pieńczakowie, Teresa i Aleksander Pisarczykowie, Halina i Henryk Pokrywkowie oraz Irena i Czesław Wróblowie.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/03/2026 08:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama