4 listopada br. podczas sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Przemyślu radni (po raz drugi w ciągu dwóch tygodni) dyskutowali i głosowali nad połączeniem dwóch miejskich spółek – Przemyskiej Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. i Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. Ta pierwsza wchłonęła tę drugą.
O połączeniu wspomnianych spółek mówiło się od dawna. Podczas sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która odbyła się 20 października br., prezydent miasta Wojciech Bakun przedstawił radnym projekt uchwały w sprawie połączenia Przemyskiej Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. i Zakładu Usług Komunalnych sp. z o.o. Ta pierwsza miała wchłonąć tę drugą. Ale wówczas jeszcze do tego nie doszło, bo W. Bakun ten sesyjny punkt wycofał.
Podczas sesji pojawiło się sporo niejasności. Wyartykułowała je m.in. radna Lilianna Kalinowska.
– Dyskutowaliśmy o tym na Komisji Gospodarki Miejskiej. To tam pojawiły się pierwsze wątpliwości. A że uchwała została przygotowana bez rzetelnego uzasadnienia, a że brakuje określenia procedur łączenia i planowanej struktury zarządzania nową spółką, a że nie ma opinii pracowników. A skądinąd wiemy, że pracownicy ZUK-u są przeciwni takiemu połączeniu. Dlatego, mimo że cała procedura łączenia planowana jest od dawna i przygotowanie jej wymagało dużej pracy, radni poprosili prezydenta o zdjęcie tego punktu z porządku obrad i organizację spotkania, na którym zostaną uzupełnione wspomniane niedomogi. Wówczas najprawdopodobniej zwołana zostanie sesja nadzwyczajna i zostanie przegłosowane połączenie tych dwóch spółek
– powiedziała L. Kalinowska...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 64% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze