Reklama

Polak, Słowak, dwa bratanki. Krzywcza i Zemplínske Hámre będą współpracować

To nieco zmodyfikowane powiedzenie może śmiało krążyć po Krzywczy. To właśnie tam, 28 lipca br., wójt gminy Wacław Pawłowski oraz starosta słowackiej miejscowości Zemplínske Hámre – Ján Kepič podpisali umowę o współpracy.

W ramach umowy obie strony zobowiązały się m.in. do wielopłaszczyznowego wsparcia rozwoju współpracy transgranicznej, społecznej oraz tej między organizacjami pozarządowymi i podmiotami gospodarczymi. Mają też realizować wizję Euroregionu Karpackiego, jaką jest budowa wspólnej przestrzeni społeczno-gospodarczej w Karpatach oraz wspierać samą budowę Marki Karpackiej Carpathia.

– Mamy nadzieję na owocną współpracę i wiele wartościowych spotkań przedstawicieli i mieszkańców obu samorządów ­– przekazuje krzywiecki urząd. A co na to ich słowaccy partnerzy? – Już nie możemy się doczekać nowej współpracy z gminą Krzywcza – przekazują w swoich social mediach. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama