To nieco zmodyfikowane powiedzenie może śmiało krążyć po Krzywczy. To właśnie tam, 28 lipca br., wójt gminy Wacław Pawłowski oraz starosta słowackiej miejscowości Zemplínske Hámre – Ján Kepič podpisali umowę o współpracy.
W ramach umowy obie strony zobowiązały się m.in. do wielopłaszczyznowego wsparcia rozwoju współpracy transgranicznej, społecznej oraz tej między organizacjami pozarządowymi i podmiotami gospodarczymi. Mają też realizować wizję Euroregionu Karpackiego, jaką jest budowa wspólnej przestrzeni społeczno-gospodarczej w Karpatach oraz wspierać samą budowę Marki Karpackiej Carpathia.
– Mamy nadzieję na owocną współpracę i wiele wartościowych spotkań przedstawicieli i mieszkańców obu samorządów – przekazuje krzywiecki urząd. A co na to ich słowaccy partnerzy? – Już nie możemy się doczekać nowej współpracy z gminą Krzywcza – przekazują w swoich social mediach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze