Reklama

Policja szkoliła „terytorialsów” [ZDJĘCIA]


Żołnierze z 201., 202. i 203. Batalionu Obrony Pogranicza, wchodzącego w skład z 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zostali przeszkoleni przez funkcjonariuszy policji pod kątem sposobu zachowywania się podczas działań hybrydowych.


Szkolenie stanowiło element przygotowań do wspólnych działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Program szkolenia obejmował zagadnienia z zakresu obowiązujących przepisów prawa, zasad użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego, procedur interwencyjnych, a także współdziałania policji z siłami zbrojnymi RP w sytuacjach kryzysowych. Szczególny nacisk położono na praktyczne aspekty działań w terenie przygranicznym, w tym reagowanie na zagrożenia o charakterze hybrydowym oraz zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej.

– Zajęcia miały zarówno charakter teoretyczny, jak i praktyczny. Żołnierze uczestniczyli w ćwiczeniach symulacyjnych, które pozwoliły na przećwiczenie procedur postępowania w realistycznych warunkach operacyjnych. Szkolenie prowadzone było przez doświadczonych funkcjonariuszy Policji, posiadających praktykę w działaniach patrolowych i zabezpieczających

Reklama

– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/01/2026 09:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama