Przez następne 3 lata miasto Jarosław realizować będzie projekt pod nazwą „Dostępna Szkoła”. Oznacza to, że dwie placówki prowadzone przez miasto dostaną 1,37 mln zł. Wiemy, na co przeznaczą te pieniądze.
W Jarosławiu szykuje się spora inwestycja w edukację. Szkoły podstawowe nr 4 i 11 staną się beneficjentami projektu „Dostępna Szkoła”, realizowanego przez miasto w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”. – Przede wszystkim[paywall] braliśmy pod uwagę szkołę podstawową nr 11, która jest wiodąca na terenie miasta. Jako że to szkoła z oddziałami integracyjnymi, jest tam największa liczba uczniów, którzy mają specjalne potrzeby – wyjaśniał burmistrz Waldemar Paluch, dodając, że „czwórka” skorzystała na bliskości z SP 11, a miasto wykorzystało szansę na to, by poprawić warunki pracy z dziećmi z orzeczeniami także i w tej placówce.
To, co jednak najważniejsze, to to, że do obu szkół popłynie szeroki strumień pieniędzy. Mają one zostać spożytkowane na niwelowanie barier w dostępie do nauki osób z orzeczeniami, z niepełnosprawnościami. Działania podejmowane w ramach projektu będą miały kompleksowy charakter, oznacza to, że dofinasowane zostaną zarówno inwestycje w infrastrukturę, jak i tzw. działania miękkie, a więc np. szkolenia. Pozyskane fundusze pozwolą na to, by w obu szkołach w ciągu 3 najbliższych lat trwania projektu przebudować parkingi, wejścia do placówek, wyposażyć je w pochylnie, dostosować korytarze, sale lekcyjne, ale i toalety do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także zakupić szereg pomocy i wyposażenia wspierających proces dydaktyczny. W ramach projektu organizowane będą specjalistyczne szkolenia dla kadry nauczycielskiej, a pozyskany grant pozwoli na zatrudnianie dodatkowych pracowników wspierających nauczanie i funkcjonowanie osób ze szczególnym potrzebami w obu szkołach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze