Przemyscy radni zdecydowali o przekazaniu w formie dotacji przedmiotowej w 2021 r. dla Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kwoty 3 mln 739 tys. zł. To niemal połowa z wydatków zaplanowanych przez ośrodek w br.
Co roku władze miasta wspomagają POSiR dotacją, w innym wypadku bowiem temu zakładowi pracy nie udałoby się przetrwać. Zwłaszcza teraz, kiedy zupełnie niezrozumiale zostały zamknięte stoki narciarskie i kto wie, jak długo taka sytuacja będzie trwać[paywall].
W 2021 r. wydatki POSiR-u zostały oszacowane na 7 mln 479 tys. zł. Zaplanowane zyski m.in. ze: stoku narciarskiego, lodowiska, krytej pływalni, wodnego placu zabaw czy hali sportowej to kwota 3 mln 740 tys. zł. Dotacja – jak już wspomnieliśmy – wyniesie 3 mln 739 tys. zł. Pieniądze zostały zabezpieczone w budżecie Wydziału Edukacji i Sportu UM Przemyśla.
Według planu i przedstawionej kalkulacji każda z części składowych ośrodka w br. będzie deficytowa. Najmniej – wg założeń –trzeba będzie dodać do wodnego placu zabaw przy ul. Sanockiej, bo 55 tys. zł. Najwięcej natomiast do krytej pływalni, bo 1 mln 587 tys. zł oraz hali sportowej przy ul. Mickiewicza – 1 mln 357 tys. zł. Nic w tym dziwnego, oba „obiekty” są bowiem reliktami minionej epoki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gdzie jest forma wsparcia tarcza 2.0 czy to tylko wielkie halo w TVPiS
P. Dyrektor czeka tylko na gotowe, rozwalić ten pseudo Posir
Pchają kase w coś co nie przynosi zysków dramat dramat dramat!!! Główne ulice miasta potrzebuja nowej nawierzchnii
Jak to gdzie, w telewizji za przeproszeniem publicznej oraz na konferencjach prasowych rządu i w spotach reklamowych. Tam jest wszystko czego dusza zapragnie, sam mniód!
I tu powinien ktoś odpowiedzieć za nie gospodarność . A dla czego nie Roby z posiru dostają taką kasę a nie na przykład MZK. Czyżby chodzi o koleżeńskie wsparcie prezydenta dla Pani dyrektor ? Coś w tym musi być . Tego co się dzieje w tym mieście to by nawet Dante nie opisał. Sądzę,że Prezydent Rzeszowa patrzy na Przemyśl i aby było dobrze to robi zupełnie odwrotnie i wtedy jest super. Na Przemyśl zaczniemy mówić ,, miasto wymarłych''
najlepsze sa zeznania oswiadczenia majatkowe , mozna popatrzyc na ilu etatatach ludzie pracuja.
Tak się składa Misiu, że w tym roku wyremontują więcej ulic niż kamiński kilemetrów biega w czasie pracy
A ten pseudo prezio co spadł z księźyca niech zobaczy ilu emerytów tam pracuje na pół etatu !!!
Gdzie jest forma wsparcia tarcza 2.0 czy to tylko wielkie halo w TVPiS
P. Dyrektor czeka tylko na gotowe, rozwalić ten pseudo Posir
Tak .rozwalic.