Reklama

POSiR otrzyma dodatkową dotację od miasta

04/10/2020 16:33

Nie 693, a prawie 463 tys. zł dodatkowej dotacji otrzyma w tym roku Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pieniądze te mają pomóc w uporaniu się ze stratami, jakie zakład odniósł w związku z ogłoszeniem stanu epidemii.

Pierwotny projekt uchwały, przedstawiony w sierpniu, przewidywał 693 tys. zł dotacji. Wynikało to z wyliczeń dyrekcji tej jednostki. Radni opozycji uważali z kolei, że kwota ta jest zbyt wysoka. Porównując dochody POSiR-u z 2019 r., oszacowali że pomoc w wysokości 363 tys. zł będzie wystarczająca. Do tego tematu przystępowano na sesjach dwa razy, jednak porozumienia nie osiągnięto. Udało się za trzecim razem.

Skarbnik miasta Monika Czuryk zaznaczyła, że w nowej kalkulacji przyjęto, że od sierpnia do grudnia POSiR osiągnie[paywall] planowane przychody w 100 procentach, jednak prawdopodobnie nie uda się tego zrealizować i zakład ponownie wystąpi o dotację.

Reklama

Wiceprzewodniczący rady Robert Bal (Regia Civitas) wskazywał, że opozycja od początku wyliczyła mniejszą kwotę dotacji (363 tys. zł), co spotkało się z ostrą krytyką ze strony prezydenta i dyrekcji POSiR. – Kwota 462 tys. złotych dowodzi, że proponowana przez nas kwota była prawidłowa, a mam wrażenie, że gdybyśmy poczekali jeszcze miesiąc, moglibyśmy zejść do 250 tysięcy złotych. Ale oczywiście nie będziemy polemizować, wzbudzać kolejnych dyskusji i rozdzierać szat. Zagłosujemy za tą zmianą. Mam nadzieję, że do końca roku nie będziemy do tego tematu wracać – powiedział.

Te słowa rozsierdziły Andrzeja Zapałowskiego (Wspólnie dla Przemyśla). – Lepiej było przejść nad tym punktem w milczeniu, ale strasznie nie lubię jak ktoś robi ze mnie głupa i idiotę. Tu nie chodziło o jakąkolwiek merytoryczną dyskusję, ale o chamskie wulgarne udowodnienie, że macie większość – grzmiał.

Reklama

– My rozmawiamy o prostej rzeczy: o ratowaniu dla mieszkańców Przemyśla instytucji, które służą sportowi, o ludziach, którzy tam pracują, a nie o jakieś pieprzone gry polityczne – mówił. Przewodniczący rady prosił go o stonowanie wypowiedzi i lżejsze słownictwo, jednak A. Zapałowski nie odpuścił.

– Jeśli to pana razi, niech pan sobie uszy zatka – odpowiedział, po czym kontynuował: – Mamy obowiązki wobec tego miasta i do jasnej cholery, odróżnijcie grę i zabawę polityczną od obowiązków, które nas czekają wobec mieszkańców miasta, bo takiej gówniarzerii już dawno nie widziałem.

Reklama

Marcin Kowalski (WdP) polemizował z R. Balem w spokojniejszym tonie, wykazując, że nie wszystkie obiekty POSiR działają na 100 procent, ponieważ obowiązują limity osób, a ponadto trzeba robić przerwy na dezynfekcję.

Po tej utarczce słownej, zgodę na przyznanie POSiR-owi 462 tys. zł dodatkowej dotacji poparli wszyscy obecni na sesji radni.


PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2020-10-04 18:31:17

    Czy te pieniędze pójdą na walkę z zimą na Kopcu Tatarskim?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zmartwiony przemyski obserwato - niezalogowany 2020-10-04 18:34:31

    Z racji iż od pewnego czasu pojawiły się osoby na tym forum, które podszywają się pod moją skromną osobę i dokonują wpisów jako ja, chciałbym oświadczyć, iż jestem najlepszym, oryginalnym obserwatorem. Obserwowałem wszystko i wszystkich od zawsze, w pracy, w domu, w sklepach i kościołach. Z tego też powodu mogę śmiało stwierdzić, iż robię to najlepiej, a wnioski które wyciągam zawsze są trafne, a ja dzięki temu nieomylny.Działania tych osób bezczelnie posługujących się również określeniem obserwator uważam w pewnym stopniu za komplement oraz pozytywne zwieńczenie moich odwiecznych starań o wykształcenie grupy osób w Przemyślu, którzy podobnie jak ja nie są w stanie patrzeć na to dziadostwo. Wiem, iż sporo ludzi wchodzi na stronę Życia Podkarpackiego tylko i wyłącznie z powodu moich wpisów i uzewnętrzniania przemyśleń, które przez wszystkich z pewnością są uznawane za trafne i nieomylne diagnozy obecnej rzeczywistości. Nic chciałbym równocześnie, aby ktokolwiek pomyślał, iż wpisów tych, o różnej tematyce (również tych fejkowych) dokonuję osobiście, aby stworzyć wrażenie popularności jaką niewątpliwie cieszę się w naszym królewskim mieście. Bo tak nie jest.Drodzy Przemyślanie czasy są fatalne, a nasze miasto upada. Praktycznie nic i nikt nie jest w stanie zatrzymać biegu wydarzeń, i niewątpliwie skazani jesteśmy na klęskę. Przynajmniej nie są w stanie dokonać tego ludzie, których wybieraliście przez wszystkie te lata. Z moich obserwacji wynika, iż ja i tylko ja posiadam wiedzę jak zatrzymać postępującą degrangoladę. Są to przemyślenia przemyskiego obserwatora, które w nadchodzących miesiącach będę niewątpliwie uzewnętrzniać. Dziś na spacerze po naszym padole zdecydowałem: dość obserwacji, muszę działać! Tak też się stanie i oprócz narzekań i wspomnień zacznę dokładać do tego wszystkiego diagnozy, sugestie i złote myśli.Najpoważniejszym obecnie problemem z jakim boryka się nasze miasto są obdrapane mury kamienic, zła jakość powietrza, globalne ocieplenie, brak szacunku młodych dla starszych (szczególnie emerytowanych funkcjonariuszy) brak akceptacji dla ideologii LPGT oraz nadmierne spożywanie mięsa.W nadchodzącym czasie skupię się na poszczególnych problemach  z osobna. Dziś tylko wspomnę, iż radą na obdrapane mury będzie stworzenie specjalnego funduszu pochodzącego z podatków mieszkańców miasta, który będzie się przekazywać właścicielom  prywatnych kamienic w celu naprawy ich elewacji oraz na dokonywanie termomodernizacji. Ponadto stworzę organizację, w ramach której będę osobiście uczyć najmłodszych mieszkańców naszego grodu (właściwie mógłbym wszystkich) tolerancji i odwagi w poznawaniu świata.Kończąc już ten przydługi wywód chciałbym wszystkim dumnym mieszkańcom życzyć miłej niedzieli i spokojnego nadchodzącego tygodnia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2020-10-04 19:09:51

    koleś jest fatalnie ale TY i podobni tobie obserwatorzy co tu swe mało krótkie wywody wstawiacie jeszcze bardziej ludzi dobijacie, waszej tyleż bezcennej co i bezużytecznej mądrości mówimy:  " .l.. "będę głęboko zobowiązany jeżeli razem bądź osobno udacie się na Stary San

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama