4 osoby trafiły do szpitali w Przemyślu, Jarosławiu i Rzeszowie, 11 skorzystało z pomocy medycznej, udzielonej m.in. przez ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu – to wynik karambolu, do jakiego doszło po godzinie 13 w Zadąbrowiu, ok. 300 m za zjazdem z autostrady A4 w Skołoszowie w gminie Radymno.
Dzisiejszego dnia warunki drogowe są trudne. Tęgi mróz, nie do końca poprawnie przygotowane do podróżowania drogi... Ale najprawdopodobniej nie to było przyczyną zderzenia autokaru turystycznego z jednym z ukraińskich TIR-ów, stojących w wielokilometrowej kolejce do granicy w Medyce.
Autokarem z Katowic do Arłamowa podróżowały łącznie 52 osoby. Pojazd wjechał na drogę krajową nr 77 w kierunku Przemyśla. Zaraz potem najechał na tył samochodu ciężarowego, wiozącego paszę dla zwierząt. Siła uderzenia była na tyle mocna, że oprócz autokaru i wspomnianego TIR-a, uszkodzone zostały dwa kolejne pojazdy w kolejce.
Na miejsce przybyły trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z Komendy Powiatowej PSP w Jarosławiu oraz trzy ekipy OSP z okolic. W sumie na miejscu pracowało 30 strażaków. Natychmiast na miejscu zdarzenia pojawiło się pogotowie ratunkowe i policja. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przetransportować do szpitala w Rzeszowie rannego mężczyznę, który w wyniku karambolu stracił przytomność.
Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu brygadier Waldemar Czernysz, w karambolu – na szczęście – nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Te, które ekipy ratunkowe odnotowały, to głównie stłuczenia, lekkie rany i otarcia twarzy.
Dokładne okoliczności wypadku ustalają jarosławscy policjanci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze