Reklama

Powiaty chcą współpracować

23/06/2019 13:30

Samorządy powiatów: lubaczowskiego i tomaszowskiego chcą wspólnie pracować na rzecz promocji turystycznej i gospodarczej Roztocza. Stosowny list intencyjny podpisali: starosta lubaczowski Zenon Swatek i wicestarosta tomaszowski Jarosław Korzeń.

– Podpisane dziś porozumienie jest owocem kilku spotkań przedstawicieli obu powiatów, które miały na celu znalezienie formuły rozwijającej ofertę turystyczną Roztocza. Mam nadzieję, że tak jak Bieszczady, tak i nasze Roztocze będzie płucami Podkarpacia – mówi starosta Z. Swatek. Nadzieję wypromowania Roztocza na drugie Bieszczady ma także J. Korzeń.

Współpraca[paywall] zakłada wspólne działania samorządów i stowarzyszeń z obu powiatów. Ma ona dotyczyć nie tylko promocji, ale i organizacji wspólnych imprez i wydarzeń, tworzenia wspólnych projektów oraz dążenie do rozwoju dróg i szlaków. Duże nadzieje wiązane są z planowanym Transgranicznym Parkiem Biosfery „Roztocze” oraz geoparkiem „Kamienny las” na Roztoczu.

Reklama

Wkrótce zostanie także podpisane porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, związane z utworzeniem „Trasy geoturystycznej Roztocza Wschodniego” na terenie powiatu lubaczowskiego i tomaszowskiego.

Wcześniej podobną deklarację o współpracy podpisali w Lubaczowie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i  marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama