Samorządy powiatów: lubaczowskiego i tomaszowskiego chcą wspólnie pracować na rzecz promocji turystycznej i gospodarczej Roztocza. Stosowny list intencyjny podpisali: starosta lubaczowski Zenon Swatek i wicestarosta tomaszowski Jarosław Korzeń.
– Podpisane dziś porozumienie jest owocem kilku spotkań przedstawicieli obu powiatów, które miały na celu znalezienie formuły rozwijającej ofertę turystyczną Roztocza. Mam nadzieję, że tak jak Bieszczady, tak i nasze Roztocze będzie płucami Podkarpacia – mówi starosta Z. Swatek. Nadzieję wypromowania Roztocza na drugie Bieszczady ma także J. Korzeń.
Współpraca[paywall] zakłada wspólne działania samorządów i stowarzyszeń z obu powiatów. Ma ona dotyczyć nie tylko promocji, ale i organizacji wspólnych imprez i wydarzeń, tworzenia wspólnych projektów oraz dążenie do rozwoju dróg i szlaków. Duże nadzieje wiązane są z planowanym Transgranicznym Parkiem Biosfery „Roztocze” oraz geoparkiem „Kamienny las” na Roztoczu.
Wkrótce zostanie także podpisane porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, związane z utworzeniem „Trasy geoturystycznej Roztocza Wschodniego” na terenie powiatu lubaczowskiego i tomaszowskiego.
Wcześniej podobną deklarację o współpracy podpisali w Lubaczowie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze