Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka chlebem, miodem i bukietem kwiatów powitali polską rodzinę z Kazachstanu, która otrzymała od samorządu wyremontowane mieszkanie i zamieszka nad Sanem.
– Pani Tatiana Kowalewska wraz z synem Krystianem od długiego czasu starali się o powrót do Polski. Niedawno zgodę otrzymali, a dzięki podjętej w 2017 roku uchwale rady miejskiej mogli trafić do Przemyśla – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk[paywall].
Dwuosobowa rodzina repatriantów podróżowała do kraju wiele godzin. Samolotem przylecieli ze stolicy Kazachstanu Astany. Do Przemyśla dotarli 23 stycznia br. Warto dodać, że dla pani Tatiany przyjazd do nadsańskiego grodu nie jest pierwszym kontaktem z Przemyślem. Kilka lat temu na przemyskiej uczelni ukończyła studia. Z wykształcenia jest filologiem polskim i z tych umiejętności korzystała także w pracy w Kazachstanie. Nowych mieszkańców miasta przywitał w wyremontowanym i przygotowanym mieszkaniu prezydent W. Bakun i przewodnicząca rady miejskiej E. Sawicka. Na dzień dobry wręczyli im drobne prezenty, kwiaty, chleb z przemyskiej piekarni i miód z ekologicznej pasieki.
– Lokal, w którym zamieszkali repatrianci z Kazachstanu, został wyremontowany i wyposażony z pieniędzy przeznaczonych na ten cel przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Prezydent Wojciech Bakun zapowiedział starania o pozyskanie kolejnych funduszy na remonty następnych mieszkań, co pozwoliłoby na sprowadzenie do Przemyśla innych polskich rodzin, które chciałyby wrócić do ojczyzny. Rodzina pozostaje pod naszą stałą opieką. Koordynuje ją wydział spraw społecznych, co pozwoli na szybsze zaaklimatyzowanie się w naszym mieście. Pani Tatiana już zapowiedziała, że rozpoczyna poszukiwania pracy – podsumował W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I tak trzymać sproawadzać Polaków a nie Ukrainców!
Dziecię drogie i w tym właśnie jest problem Ukrainiec radzi sobie sam a Polaka zawsze trzeba niańczyć he he.
hasler Bo ma większe przywileje w Polsce niż repatrianci
Wiem, może pracować na polskich nierobów wyborców dojnej zmiany sygnatariuszy różnych akcji koryto+, 500 + itd.
Witajcie serdecznie w Polsce i Przemyslu.Niech Bóg wam Błogosławi.
I tak trzymać sproawadzać Polaków a nie Ukrainców!
Dziecię drogie i w tym właśnie jest problem Ukrainiec radzi sobie sam a Polaka zawsze trzeba niańczyć he he.
hasler Bo ma większe przywileje w Polsce niż repatrianci