Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli sprzęt AGD dla rodzin poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi z powiatów przemyskiego, łańcuckiego i rzeszowskiego. Lodówki, pralki czy kuchenki gazowe trafiły m.in. do mieszkańców: Dubiecka, Kańczugi oraz Jawornika Polskiego.
W dystrybucję sprzętu zaangażowanych zostało łącznie 20 żołnierzy ochotników m.in. z Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Jarosławiu oraz sześć ciężarówek. Dzięki terytorialsom sprzęt gospodarstwa domowego trafił do 68 rodzin zamieszkałych w: Łańcucie, Markowej, Chmielniku, Hyżnem, ale także do miejscowości z naszego regionu: Dubiecka, Kańczugi, Jawornika Polskiego[paywall]. Do najbardziej poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi, która przeszła przez Podkarpacie, niszcząc wiele gospodarstw oraz pozbawiając właścicieli dachu nad głową. Fundatorem pralek, lodówek i kuchenek jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
9 i 10 lipca br. prezes PGNiG Jerzy Kwieciński był z pomocą u powodzian w Birczy i Trzcinicy (powiat jasielski). Wówczas dostarczyli sprzęt AGD blisko 100 rodzinom.
– Z prośbą o pomoc zwróciła się do nas wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. A że pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji, więc błyskawicznie odpowiedzieliśmy na ten wniosek. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Nasi żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz całego Podkarpacia – powiedział rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie kpt. Witold Sura.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze