Na razie zrobiono pierwszy krok. Rada gminy Adamówka wyraziła zgodę na dzierżawę gruntów w trzech lokalizacjach. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale docelowo w Dobczy, Adamówce i w Cieplicach mają powstać instalacje fotowoltaiczne.
Do tego, by na ternie gminy powstały trzy instalacje zamieniające energię słoneczną w elektryczną, droga jeszcze daleka. Przede wszystkim z urzędem skontaktowała się dopiero firma pozyskująca grunty pod tego typu inwestycje[paywall]. Podmiot, który miałby farmy zbudować, nie jest jeszcze znany. Nie wiadomo też, kiedy instalacje te miałyby powstać. Rada gminy dała jednak przedsięwzięciu zielone światło, zezwalając na dzierżawę gruntów w trybie bezprzetargowym. – Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami nie wolno dzierżawić gruntu na okres powyżej 3 lat – wyjaśniał Dariusz Chamik z referatu zajmującego się w gminie geodezją i gospodarką gruntami. Ze względu na rentowność przedsięwzięcia dzierżawa musi być długoterminowa. Grunty za zgodą rady użyczone zostaną inwestorowi na okres minimum 25 lat. Gmina udostępni w ten sposób w sumie około 6 hektarów na swoich działkach w trzech miejscach. Na ostatniej sesji rady gminy precyzował ich lokalizację wspomniany D. Chamik. – To byłyby farmy zlokalizowane w miejscowości Dobcza, za byłym gospodarstwem rolnym, w Adamówce – przy trasie na tzw. Młynki i trzecie miejsce to pastwisko w miejscowości Cieplice, na Babiej Górce – wyliczał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolejne miejscowości które dały się nabić w butelkę.
Kolejne miejscowości które dały się nabić w butelkę.