Reklama

Powstaną 3 farmy fotowoltaiczne?

13/06/2019 20:30

Na razie zrobiono pierwszy krok. Rada gminy Adamówka wyraziła zgodę na dzierżawę gruntów w trzech lokalizacjach. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale docelowo w Dobczy, Adamówce i w Cieplicach mają powstać instalacje fotowoltaiczne.

Do tego, by na ternie gminy powstały trzy instalacje zamieniające energię słoneczną w elektryczną, droga jeszcze daleka. Przede wszystkim z urzędem skontaktowała się dopiero firma pozyskująca grunty pod tego typu inwestycje[paywall]. Podmiot, który miałby farmy zbudować, nie jest jeszcze znany. Nie wiadomo też, kiedy instalacje te miałyby powstać. Rada gminy dała jednak przedsięwzięciu zielone światło, zezwalając na dzierżawę gruntów w trybie bezprzetargowym. – Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami nie wolno dzierżawić gruntu na okres powyżej 3 lat – wyjaśniał Dariusz Chamik z referatu zajmującego się w gminie geodezją i gospodarką gruntami. Ze względu na rentowność przedsięwzięcia dzierżawa musi być długoterminowa. Grunty za zgodą rady użyczone zostaną inwestorowi na okres minimum 25 lat. Gmina udostępni w ten sposób w sumie około 6 hektarów na swoich działkach w trzech miejscach. Na ostatniej sesji rady gminy precyzował ich lokalizację wspomniany D. Chamik. – To byłyby farmy zlokalizowane w miejscowości Dobcza, za byłym gospodarstwem rolnym, w Adamówce – przy trasie na tzw. Młynki i trzecie miejsce to pastwisko w miejscowości Cieplice, na Babiej Górce – wyliczał.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adc - niezalogowany 2019-06-14 04:47:03

    Kolejne miejscowości które dały się nabić w butelkę. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama