Po niedawno zakończonych pracach przy budowie sali sportowej w Buszkowicach władze gminy podpisały umowę na kolejny obiekt. Tym razem powstanie przy Szkole Podstawowej w Bolestraszycach.
– To kolejny ważny moment dla naszej gminy. Kolejny sportowy obiekt, który będzie służyć młodzieży. Wykonawca już przejął plac budowy i zaczyna działać. W pierwszym etapie powstanie budynek w stanie surowym zamkniętym. Staramy się o następne dofinansowania i sukcesywnie będziemy salę doposażać
– powiedział wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.
Łączny koszt I etapu to 2 mln 913 zł, z czego 2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Sala sportowa przy SP w Bolestraszycach będzie połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. Na dwóch poziomach powstaną szatnie, sanitariaty, pokój dla nauczycieli wf, dwa magazyny do przechowywania sprzętu sportowego, a także toaleta z prysznicem w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będzie także mała sala na piętrze budynku, np. do zajęć aerobiku z własną szatnią i sanitariatami. Powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 345 m kw., wysokość – 6,85 m[paywall].
Jak już wspomnieliśmy, umowę na wykonawstwo z firmą Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Pacuła parafował wójt gminy T. Szeleszczuk. Towarzyszyli im przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka oraz radni z Bolestraszyc – Ewa Jakubiec i Krystian Szczęsny.
– W czasie mojej kadencji w naszej gminie obiektów sportowych powstało całkiem sporo, by wspomnieć o stadionie Żurawianki. Z programu Sportowa Polska będziemy modernizować obiekty w Wyszatycach i Kosienicach. Zmodernizowany został obiekt w Maćkowicach, tak zwana agronomówka. Przymierzamy się do poprawy warunków na stadionach w Orzechowcach i Bolestraszycach
– wyliczył wójt gminy Żurawica.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze