Dzięki dobrej i owocnej współpracy między samorządami lokalnymi pojawiła się szansa na budowę mostu na Sanie między miejscowością Niziny w gminie Orły a miejscowością Chałupki Dusowskie w gminie Stubno. Koszt: 25 – 26 mln zł.
Do spotkania w tej sprawie doszło 13 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu. Starosta Jan Pączek zaprosił na nie dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusza Hołyszkę, wójta gminy Orły Bogusława Słabickiego, wójta gminy Stubno Ryszarda Adamskiego oraz wójta gminy Żurawica Tomasza Szeleszczuka.
– Podczas spotkania doszło do[paywall] parafowania porozumienia w sprawie przystąpienia do budowy mostu na rzece San. W dokumencie znalazł się zapis o zabezpieczeniu w tegorocznym budżecie powiatu przemyskiego kwoty 200 tysięcy złotych na rozpoczęcie prac projektowych w proporcjach – 80 procent środki budżetu powiatu przemyskiego, 20 procent pieniądze z budżetów gmin zainteresowanych inwestycją – wylicza rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.
– Wstępnie koszt budowy dwukierunkowego mostu wyniesie około 25 – 26 milionów złotych. Budowa potrwałaby trzy lata. Rozpoczęcie w 2021, zakończenie w 2023 roku. Koszty w połowie pokryte zostałyby ze środków zewnętrznych, czyli dofinansowania oraz wkładu własnego samorządów – dodaje.
Jak już wspomnieliśmy, nowy most na Sanie miałby powstać między Nizinami w gminie Orły a Chałupkami Dusowskimi w gminie Stubno.
Dzięki temu dojdzie do połączenia drogi powiatowej Radymno – Walawa – Przemyśl z drogą powiatową Radymno – Medyka. Natomiast droga gminna na odcinku Niziny – most zostanie przekwalifikowana na drogę powiatową.
W zamian gmina Orły przejęłaby drogę powiatową – Drohojów przez wieś. Droga gminna Chałupki Dusowskie – Nakło zostałaby przejęta przez powiat przemyski, a jej przebudowa sfinansowana w połowie z budżetu powiatu przemyskiego i w połowie przez budżety wspomnianych gmin. Gmina Stubno w zamian przejęłaby drogę powiatową Nakło – Starzawa – granica państwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Świetny pomysł oby więcej mostów powstało w powiecie przemyskim!Do tego zlikwidować wszystkie pozostałe promy relikty dawnych czasów..
Tym czasem most w Przemyślu na ul Rzecznej budują już prawie 50 rok . Budowa zawsze przyspiesza przed każdymi wyborami
Pomiędzy Radymnem a Przemyślem nie ma żadnego mostu, pomysł jest dobry, oby wypalił.
oprócz tego... https://www.google.pl/maps/@49.9179081,22.8724446,1137m/data=!3m1!1e3?hl=pl
Świetny pomysł oby więcej mostów powstało w powiecie przemyskim!Do tego zlikwidować wszystkie pozostałe promy relikty dawnych czasów..
Tym czasem most w Przemyślu na ul Rzecznej budują już prawie 50 rok . Budowa zawsze przyspiesza przed każdymi wyborami
Pomiędzy Radymnem a Przemyślem nie ma żadnego mostu, pomysł jest dobry, oby wypalił.