Policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej komendy pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia w minioną sobotę, 4 grudnia, ok. g. 19.30.
Na miejscu okazało się, że dym wydobywa się z mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze budynku.
Wewnątrz mężczyzna z miską wody pomagał sąsiadce opanować pożar. W gęstym dymie policjanci zauważyli kobietę, która próbowała gasić meble. Jeden z funkcjonariuszy wyprowadził seniorkę z płonącego mieszkania, a drugi zajął się mężczyzną, który zaczął się dusić.
Oboje – 82-latka i 52-latek – policjanci podejrzewali zatrucie i możliwość poparzenia górnych dróg oddechowych. Wezwali pogotowie.
Gaszeniem pożaru i ewakuacją bloku zajęli się strażacy. Po sprawdzeniu budynku mieszkańcy wrócili do domów. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

fot.KMP Przemyśl
Spalony sprzęt
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze